Açlıktan nefesi kokmak deyiminin anlamı ve örnek cümleler

“Açlıktan nefesi kokmak” Türkçe bir deyimdir ve iki farklı anlamda kullanılabilmektedir. 1.’si yoksulluğun durumunu belirtmek için, diğeri ise uzun süre aç kalmak nedeniyle ağızdan kötü bir koku çıkması durumunu ifade etmektedir. Bu deyim, açlığın insanların sağlığına etkisini ve zorluğunu vurgulamak için kullanılır. Açlıktan nefesi kokmak deyimine örnek cümleler Açlıktan nefesi kokmak deyiminin anlamı nedir? Sorusunu … Read more

Açık vermek deyiminin anlamı ve örnek cümleler

“Açık vermek” Türkçe bir deyimdir ve birden fazla anlamı olan bir deyimdir. Şimdi açık vermek deyiminin sahip olduğu anlamlara bakalım ve sonrasında örnek cümlelerle devam edelim. “Açık vermek” Türkçe bir deyimdir ve birden fazla anlamı bulunmaktadır: Bu deyim, genellikle bir durumun ya da bir şeyin görünür veya belirgin hale gelmesi, açıkça ifade edilmesi anlamlarında kullanılır. … Read more

Açıktan kazanmak deyiminin anlamı ve örnekler

“Açıktan kazanmak” Türkçe bir deyimdir ve dürüst olmayan yollarla para kazanmak anlamına gelir. Bu deyim, genellikle haksız kazançlar, yasa dışı faaliyetler ve dolandırıcılık gibi olumsuz durumları ifade etmek için kullanılır. Açıktan kazanmak deyimi ile ilgili cümleler Açıktan kazanmak deyiminin anlamı nedir? Açıktan kazanmak deyimine örnek cümleleri açıkladık.

Açık bono vermek deyiminin anlamı ve örnek cümleler

“Açık bono vermek” Türkçe bir deyimdir ve bir borcu ödemeyi taahhüt etmek anlamına gelir. Açık bono vermek, belirli bir ödeme tarihine sahip olmayan, vadesiz bir borç senedi vermek anlamına gelir. Açık bono vermek deyimine örnek cümleler: Açık bono vermek ne demek? Açık bono vermek deyimiyle ilgili örnek cümleler ve açıklamalara yer verdik.

Abesle iştigal etmek deyiminin anlamı ve örnek cümleler

“Abesle iştigal etmek” Türkçe bir deyimdir ve anlamsız, boş, faydasız bir işle meşgul olmak anlamına gelir. Bu deyim genellikle bir şeyler yaparken verimli olmama durumunu ifade etmek için kullanılır. Abesle iştigal etmek deyimine örnek cümleler: Abesle iştigal etmek ne demektir? Bu deyimin anlamına ve abesle iştigal etmek ile ilgili örnek cümlelere yer verdik.