Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi

Ordu / Altınordu

Yerleştirme Şekli Sınavsız
Başarı Puanı 95.8676
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Pansiyon yok
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi güncel MEB verilerine göre okul başarı puanına göre yani sınavsız öğrenci almaktadır.
Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu
Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi'nin yabanci dili İngilizce dir.
Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi'nde hazırlık sınıfı yok ve eğitim suresi 4 yıldır.
Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi proje okulu degildir.
Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

2023
95.8676
2022
94.7263
2021
93.2593

Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi Ordu ili Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi 2024 LGS sınavında yerel yerleştirme ile yani sınavsız öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Son güncel yerleştirme bilgilerine göre 2024 yılına ait Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi okul başarı puanı 95.8676 olarak belirlenmiştir.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi 2005 - 2006 eğitim-öğretim yılında, 13 kadrolu öğretmen, 1 memur, 1 hizmetli ile eğitim - öğretime başlamıştır. İlk yıl, OKS sonucuna göre 148 kız, 122 erkek olmak üzere 9 sınıf, 270 öğrenci alınmıştır. Okulumuzun ilk yıl taban TM puanı 350.984 olmuştur. Okulumuz Cumhuriyet Mah. Sağra Fabrikası arkasında Başöğretmen İlköğretim Okulu ve Bilim Sanat Merkeziyle beraber 3 okul aynı binada olmak üzere, binanın 3. katında eğitim - öğretimini bir buçuk yıl kadar sürdürmüştür. Okul bahçesi ve Konferans salonu gibi yerler ortak kullanılmıştır. İlk yıl velilerin de katkı ve istekleriyle, okulumuz güvenlik kamera sistemiyle donatılmıştır. İlk aydan itibaren öğle yemeği ve ayrıca da kantin hizmetleri verilmiştir.

Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi 2. yılda, 2006-2007 eğitim - öğretim yılında 5 sınıf 145 öğrenci almıştır. Okul taban puanı da TM puanı 326.645 olmuştur. Okul, 16 ay kaldığı eski yerinden, daha önce Anadolu Öğretmen Lisesinin tadilat görerek yenilenen sahildeki binasına 03 Nisan 2007 de taşınmış ve o tarihten itibaren de kendine ait bu bağımsız binada eğitim - öğretimi sürdürmektedir.

Şu anda okulumuzda 1 okul müdürü, 1 müdür baş yardımcı, 2 müdür yard., 1 memur, 3 hizmetli ve 40 öğretmen görev yapmaktadır. Okulumuz Milli Eğitim il başarı değerlendirme sınavlarında liseler arasında başarı bakımından ilk sıralardadır. Okulda 1 bilgi teknoloji sınıfı, 1 kütüphane (kitapları ve teşkilatı mevcut olup, eksiklikleri memuru bulunmamaktadır), 1 ortak fen laboratuarı (fizik, kimya, biyoloji), 1 rehberlik servisi, 1 kantin, 1 spor odası, 1 yemekhane yer almaktadır.

Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi eğitim-öğretim faaliyetlerine paralel olarak birtakım sosyal etkinliklere de aynı önemle eğilmiş ve bazı önemli başarılar elde etmiştir. Okulumuzun yeni açılmış bir okul olması ve birtakım eksikliklerimize rağmen, 4 yıllık süreç içinde mezun vereceği yıl itibariyle 650 öğrenci kapasitesi ile, deneyimli idareci ve öğretmenleriyle, seçkin öğrenci ve velileriyle Ordunun tam merkezinde başarı vadeden bir okul olacağı şüphesizdir...

VİZYON Okulumuzda öğrenmenin temel ihtiyaç kabul edilmesi. Okulumuzda hem öğretenlerin, hem de öğrenenlerin birbirlerinin gelişimine yardımcı olması. Okulumuzda herkesin her gün daha iyiye ulaşmak için çalışması.

MİSYON Öğrencilerimizin bireysel yeteneklerini dikkate alarak, bilgili, becerili ve özgüvenli olmalarını, Çevresi ile iyi iletişimler kurabilen insanlar olarak yetişmelerini, Olaylara çok yönlü ve tarafsız olarak bakabilmelerini, Çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazanmalarını ve gelişen teknolojiyi izleyip kullanabilmelerini, Liderlik özelliklerinin yanı sıra işbirliği ve ekip çalışmalarına yatkın bireyler olmalarını sağlamaktır.

BAŞARILAR


Kaynak: http://ordubasogretmenal.meb.k12.tr

Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

Okulun Görselleri
Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi
Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi
 • Ordu
  İl
 • Altınordu
  İlçe
Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi
Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi
 • Ordu
  İl
 • Altınordu
  İlçe
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: ESKİPAZAR MAH. TOMCUOĞLU MEVKİ MEMUR TOKİ EVLERİ KÜME EVLERİ LİSE OKULU SİTESİ NO: 34 İÇ KAPI NO: 1 ALTINORDU / ORDU

Tel: 0452 2253521

Fax: 0452 2253526

Web: http://ordubasogretmenal.meb.k12.tr

Bu okulu değerlendirin.

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x