Bağcılar Aydın Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

İstanbul / Bağcılar

Yerleştirme Şekli Sınavsız
Başarı Puanı 78.0858
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Pansiyon yok
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
Bağcılar Aydın Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi güncel MEB verilerine göre okul başarı puanına göre yani sınavsız öğrenci almaktadır.
Bağcılar Aydın Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu
Bağcılar Aydın Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin yabanci dili İngilizce dir.
Bağcılar Aydın Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde hazırlık sınıfı yok ve eğitim suresi 4 yıldır.
Bağcılar Aydın Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi proje okulu degildir.
Bağcılar Aydın Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

2023
78.0858
2022
83.6568
2021
75.4188

Bağcılar Aydın Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul ili Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Bağcılar Aydın Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2024 LGS sınavında yerel yerleştirme ile yani sınavsız öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Son güncel yerleştirme bilgilerine göre 2024 yılına ait Bağcılar Aydın Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul başarı puanı 78.0858 olarak belirlenmiştir.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

Bağcılar Aydın Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2011-2012 Eğitim-öğretim yılında Hemşirelik, Acil Tıp Teknisyenliği ve Anestezi alanlarında faaliyete başlamıştır. 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılında Sağlık Bakım Teknisyenliği, Hemşirelik Yardımcılığı, Ebelik Yardımcılığı bölümleri açılmıştır.

VİZYON Adımızdan aldığımız güçle, var olduğumuz noktada yeni bir çığır açmak; çağın gerektirdiği kalitede bir eğitim, öğretim ve disiplin anlayışıyla yurt içinde ve yurt dışında aranılan bir kurum olmak.

MİSYON Eğitim ve öğretim programlarını, Türk Millî Eğitiminin temel ilke ve amaçları doğrultusunda ve çağın gerektirdiği bütün imkânları kullanarak uygulamak. Öğrenci merkezli bir eğitim anlayışıyla öğrencilerimizin kendilerini gerçekleştirebilecekleri bir ortam hazırlamak. Böylece eğitim ve öğretim kalitesini en üst bir seviyeye çıkarmak temel işlevimizdir. Türk kültürünün değerlerini ve Atatürk ilkelerini universal bir bakışla bütünleştirebilen, kişilik farklılıklarını dikkate alarak kendini ve toplumunu sürekli geliştiren, değişime açık, kendisiyle barışık, sağlıklı, güven duygusu ve öz denetimi gelişmiş, ilişkilerinde dürüst ve hoşgörülü, kendisi, Türk milleti ve dünya geleceği için sorumluluk almaya hazır kişiler yetiştirmektir.

BAŞARILAR * 2012-2013 Öğretim Yılında Beslenme Dostu Okul Sertifikası

İl ve İlçe Merkezine Uzaklık :

Bağcılar meydanına 3 km, Kirazlı metro durağına 1,5 km, Bağcılar Belediyesine 1 km, Uluslararası Atatürk Hava Limanına 6 km uzaklıktadır.

Ulaşım : Otobüs 97, 97M, 97GE, MK42 Dolmuş Kirazlı-Güneşli-Ömür

Servis Bilgisi : Yerleşim Yeri Bilgisi : İstanbul´un Bağcılar ilçesi´nin Güneşli semtinde Evren mahallesinde yer alan okulumuz, eskiden Hoca Ahmet Yesevi parkının olduğu mevkidedir. Dolayında Güneşlipark AVM, Güneşli Polis Merkezi Amirliği, çevredeki halkın bilmeden Tatar dediği fakat Doğu Türkistan´dan gelen Kazak Türkleriyle meskun Kazakkent´te yer alır. Okulumuzun doğu yönü ön cephesinde Kazak Türkleri anıtı, güney cephesinde Üsküp İlkokulu bulunur.

 • Öğretmen Sayısı : 46
 • Öğrenci Sayısı : 933
 • Öğretim Şekli : Tam gün eğitim
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08.30 - 17.50
 • Derslik Sayısı : 24 Atölye-İşlik Sayısı : 0
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 1 BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1

Kaynak: http://aydindoganmtal.meb.k12.tr

Bağcılar Aydın Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, Bağcılar Aydın Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Bağcılar Aydın Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: 15 TEMMUZ MAH. 1387. SK. BAĞCILAR AYDIN DOĞAN MESLEKİ VE TEKNİK AND LİSESİ BLOK NO: 3 BAĞCILAR / İSTANBUL

Tel: 0 (212) 655 10 54

Fax: 0 212 655 10 74

Web: http://aydindoganmtal.meb.k12.tr

Bu içeriği değerlendirin.

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x