Bağyurdu Anadolu Lisesi

İzmir / Kemalpaşa

Yerleştirme Şekli Sınavsız
Başarı Puanı 75.7353
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Pansiyon yok
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
Bağyurdu Anadolu Lisesi güncel MEB verilerine göre okul başarı puanına göre yani sınavsız öğrenci almaktadır.
Bağyurdu Anadolu Lisesi'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu
Bağyurdu Anadolu Lisesi'nin yabanci dili İngilizce dir.
Bağyurdu Anadolu Lisesi'nde hazırlık sınıfı yok ve eğitim suresi 4 yıldır.
Bağyurdu Anadolu Lisesi proje okulu degildir.
Bağyurdu Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

2023
75.7353
2022
48.9646
2021
54.264

Bağyurdu Anadolu Lisesi İzmir ili Kemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Bağyurdu Anadolu Lisesi 2024 LGS sınavında yerel yerleştirme ile yani sınavsız öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Son güncel yerleştirme bilgilerine göre 2024 yılına ait Bağyurdu Anadolu Lisesi okul başarı puanı 75.7353 olarak belirlenmiştir.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

Kasabamızın ilk adı YELKİ olarak eski tarihi kayıtlardan anlaşılmıştır. Tarihi çok eskilere dayanan kasabamızın birçok eseri yaylalarımızda ve ilk yerleşim yerlerinde mevcuttur. Nüfusumuz Halilbeyli köyünün Bağyurdu bağlandıktan sonra 10000 civarı olmuştur. İzmirin Kemalpaşa ilçesine bağlı parsa beldesinin adı 1963 yışlında Bağyurdu olarak değiştirildi. Bağyurdu Lisesi 1967 yılında ortaokul olarak hizmete açılmıştır ve Kemal TOKER kurucu müdür olmuştur. 12 yıl boyunca ilköğretim faaliyetlerine devam etmiştir. Daha sonra 1979 yılında lise olmuştur. Bağyurdu lisesinin kurucu müdürü Yılmaz ABASIZ olmuştur.

Vizyon:

Vatanına, milletine bağlı, çağın gerekli bilgi birikimine sahip, kendi potansiyelinin bilincinde olan bireyler yetiştirmek.

Misyon:

Çevresine duyarlı, başarılı olmayı kendine amaç edinmiş, davranışları ve bilgisiyle örnek bireyler yetiştirmek.


Kaynak: http://bagyurduanadolulisesi.meb.k12.tr/

Bağyurdu Anadolu Lisesi'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, Bağyurdu Anadolu Lisesi 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Bağyurdu Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: 29 EKİM MAH. TURGUTLU CAD. NO: 55 KEMALPAŞA / İZMİR

Tel: 2328841013

Fax: 2328841013

Web: http://bagyurduanadolulisesi.meb.k12.tr/

Bu içeriği değerlendirin.

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x