BAHÇESARAY ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ (AL)

Van / Bahçesaray

Yerleştirme Şekli Sınavsız
Başarı Puanı 57.3788
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Pansiyon (Kız / Erkek)
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
BAHÇESARAY ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ (AL) güncel MEB verilerine göre okul başarı puanına göre yani sınavsız öğrenci almaktadır.
BAHÇESARAY ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ (AL)'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu erkek/kız için vardır.
BAHÇESARAY ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ (AL)'nin yabanci dili İngilizce dir.
BAHÇESARAY ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ (AL)'nde hazırlık sınıfı yok ve eğitim suresi 4 yıldır.
BAHÇESARAY ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ (AL) proje okulu degildir.
BAHÇESARAY ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ (AL)
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

2023
57.3788
2023
51.7656
2022
51.4974
2021
32.4986

BAHÇESARAY ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ (AL) Van ili Bahçesaray İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

BAHÇESARAY ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ (AL) 2024 LGS sınavında yerel yerleştirme ile yani sınavsız öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Son güncel yerleştirme bilgilerine göre 2024 yılına ait BAHÇESARAY ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ (AL) okul başarı puanı 57.3788 olarak belirlenmiştir.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

BAHÇESARAY ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ (AL) ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda BAHÇESARAY ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ (AL) hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, BAHÇESARAY ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ (AL)'nin iyi yönlerini, BAHÇESARAY ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ (AL)'nin başarılarını, BAHÇESARAY ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ (AL)'nin tercih edilme nedenlerini, okulun olumsuz gördüğünüz yönleri yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.


Kaynak:

BAHÇESARAY ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ (AL)'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, BAHÇESARAY ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ (AL) 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde BAHÇESARAY ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ (AL) ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: İSLAM MAH. APRİHAMAN SK. ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ BLOK NO: 10B BAHÇESARAY / VAN

Bu içeriği değerlendirin.

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x