Bandırma Anadolu Lisesi

Balıkesir / Bandırma

Yerleştirme Şekli Sınavsız
Başarı Puanı 94.7482
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Pansiyon yok
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
Bandırma Anadolu Lisesi güncel MEB verilerine göre okul başarı puanına göre yani sınavsız öğrenci almaktadır.
Bandırma Anadolu Lisesi'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu
Bandırma Anadolu Lisesi'nin yabanci dili İngilizce dir.
Bandırma Anadolu Lisesi'nde hazırlık sınıfı yok ve eğitim suresi 4 yıldır.
Bandırma Anadolu Lisesi proje okulu degildir.
Bandırma Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

2023
94.7482
2022
95.3731
2021
95.0283

Bandırma Anadolu Lisesi Balıkesir ili Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Bandırma Anadolu Lisesi 2024 LGS sınavında yerel yerleştirme ile yani sınavsız öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Son güncel yerleştirme bilgilerine göre 2024 yılına ait Bandırma Anadolu Lisesi okul başarı puanı 94.7482 olarak belirlenmiştir.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

Bandırma Anadolu Lisesi öğrenci sayısının artması nedeniyle ihtiyaca yetersiz kalması sonucu 2000 yılında inşaatı tamamlanan ana bina eğitim öğretime girmiştir. Fiziki yapımızın yeterli hale gelmesi için çalışmalar devam ederken, okulumuz bünyesinde Anadolu Öğretmen Lisesi de açılmış olup, ek bina birlikte kullanılmaktadır.

Ek binanın sadece 1.katı Bandırma Anadolu Lisesine aittir. Bunun dışında kapalı spor salonu eksikliği, fiziki yapıdaki en büyük ihtiyacı oluşturmaktadır. Bahçe girişi iki taraflı olarak yeşillendirilmiş olup bahçe kenarlarına komple ağaç dikilmiştir.

VİZYON Ülke ve Dünya geleceğine yön verebilecek, yönetebilecek bireyler yetiştirmek.

MİSYON Başarılı, karakterli, çalışkan ve her yönüyle toplumun bütün değerlerini özümsemiş, gelecek ve kalkınmayı dünya ile birlikte kendi değerlerini kaybetmeden oluşacak sinerji ile arzulanan, dünyadaki gelişmeleri takip eden bir nesil yetiştirmek.

BAŞARILAR 2015 mezunlarımızın üniversiteye yerleşemede gösterdikleri başarı göz kamaştırcı. % 92´lik başarıyla BAL´ın tarihinde yeni bir rekora imza atan öğrencilerimizi yürekten kutluyoruz.1 Tıp Fakültesi1 Veteriner Fakültesi1 İlahiiyat Fakültesi1 Hava Ulaştırma Fakültesi4 Siyasal Bilgi6 Hukuk Fakültesi7 Eğitim Fakültesi (Öğretmenlik)8 Mimarlık Fakültesi10 Sağlık Bilimleri Fakültesi12 İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi17 Fen-Edebiyat / Eğitim / Sosyal Bilimler Fakülteleri ( Psikoloji - PDR - Sosyoloji)49 Mühendislik Fakültesi


Kaynak: http://bbal.meb.k12.tr

Bandırma Anadolu Lisesi'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, Bandırma Anadolu Lisesi 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Bandırma Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: KAYACIK MAH. 1712 SK. BANDIRMA ANADOLU LİSESİ BLOK NO: 45 BANDIRMA / BALIKESİR

Tel: 02667214670

Fax: 02667214671

Web: http://bbal.meb.k12.tr

Bu içeriği değerlendirmek ister misiniz?

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x