Beypazarı Nurettin Karaoğuz Vakfı Anadolu Lisesi

Ankara / Beypazarı

Yerleştirme Şekli Sınavsız
Başarı Puanı 91.0345
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Pansiyon yok
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
Beypazarı Nurettin Karaoğuz Vakfı Anadolu Lisesi güncel MEB verilerine göre okul başarı puanına göre yani sınavsız öğrenci almaktadır.
Beypazarı Nurettin Karaoğuz Vakfı Anadolu Lisesi'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu
Beypazarı Nurettin Karaoğuz Vakfı Anadolu Lisesi'nin yabanci dili İngilizce dir.
Beypazarı Nurettin Karaoğuz Vakfı Anadolu Lisesi'nde hazırlık sınıfı yok ve eğitim suresi 4 yıldır.
Beypazarı Nurettin Karaoğuz Vakfı Anadolu Lisesi proje okulu degildir.
Beypazarı Nurettin Karaoğuz Vakfı Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

2023
91.0345
2022
91.3419
2021
88.7385

Beypazarı Nurettin Karaoğuz Vakfı Anadolu Lisesi Ankara ili Beypazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Beypazarı Nurettin Karaoğuz Vakfı Anadolu Lisesi 2024 LGS sınavında yerel yerleştirme ile yani sınavsız öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Son güncel yerleştirme bilgilerine göre 2024 yılına ait Beypazarı Nurettin Karaoğuz Vakfı Anadolu Lisesi okul başarı puanı 91.0345 olarak belirlenmiştir.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

Okulumuz, 1992-1993 Öğretim yılı başında “Beypazarı Anadolu Lisesi, adıyla açılmış olup ilk yılında merkezi sınavlar dışında tutularak 72 öğrenci ön kayıtla alınmıştır. Okulun kendi binası bulunmadığından okul, “Namık Kemal İlköğretim Okulu bünyesinde açılmıştır.0 İki öğretim yılı bu okulda kaldıktan sonra okul, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından “ Orta Öğretim Yurdu” olarak planlanıp yapılan binaya taşınmış iki öğretim yılı da bu binada kalmıştır.Daha sonra bu binanın Meslek Yüksek Okulu açılmak üzere Ankara Üniversitesi’ne0 devredilmesiyle Anadolu Lisesi bu binadan çıkarılmış tekrar Namık Kemal İlköğretim0 Okulu binasına getirilmiştir. Bu arada İlçe Belediye Başkanlığı şehrin Karapınar mevkiinde 14.000m² araziyi Anadolu Lisesi arsası olarak tespit etmiş ve Okul Koruma Derneği de öğrenci velileri, vatandaşlar ve çevre kuruluşlardan yardım toplayarak binanın temelini atmıştır.0  Daha sonra ilçe eşrafından Şahin ve Yücel Karaoğuz kardeşler binanın yapımını üstlenmişler. Bunun üzerine Ankara Valiliği ile 03.09.1997 tarih ve 715/1167 sayılı protokol imzalanmıştır. Protokol gereği okulun adı “Beypazarı Nurettin Karaoğuz Vakfı Anadolu Lisesi” olarak belirlenmiştir. VİZYON Bölgesinde öncelikle tercih edilen, güven, gurur ve huzur veren, hedeflerin gerçekleştiği öncü bir eğitim kurumu olmak. MİSYON Beypazarı NKV Anadolu Lisesi, Atatürk İlke ve İnkılâpları Doğrultusunda, Çağın Gerektirdiği Koşullarda, Başarılı Olacak Bireyler Yetiştirmeye Yönelik Eğitim ve Öğretim Faaliyetlerinde Bulunmayı Görev Edinmiştir. BAŞARILAR


Kaynak: http://beypazarinkvanadolulisesi.meb.k12.tr

Beypazarı Nurettin Karaoğuz Vakfı Anadolu Lisesi'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, Beypazarı Nurettin Karaoğuz Vakfı Anadolu Lisesi 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Beypazarı Nurettin Karaoğuz Vakfı Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: BAŞAĞAÇ MAH. 8 CAD. NO: 26/1B BEYPAZARI / ANKARA

Tel: 312-7626680

Fax: 3127630693

Web: http://beypazarinkvanadolulisesi.meb.k12.tr

Bu içeriği değerlendirin.

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x