Buca Anadolu Lisesi

İzmir / Buca

Yerleştirme Şekli Sınavsız
Başarı Puanı 93.8103
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Pansiyon yok
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
Buca Anadolu Lisesi güncel MEB verilerine göre okul başarı puanına göre yani sınavsız öğrenci almaktadır.
Buca Anadolu Lisesi'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu
Buca Anadolu Lisesi'nin yabanci dili İngilizce dir.
Buca Anadolu Lisesi'nde hazırlık sınıfı yok ve eğitim suresi 4 yıldır.
Buca Anadolu Lisesi proje okulu degildir.
Buca Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

2023
93.8103
2022
93.3462
2021
95.8205

Buca Anadolu Lisesi İzmir ili Buca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Buca Anadolu Lisesi 2024 LGS sınavında yerel yerleştirme ile yani sınavsız öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Son güncel yerleştirme bilgilerine göre 2024 yılına ait Buca Anadolu Lisesi okul başarı puanı 93.8103 olarak belirlenmiştir.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

Okulumuz 1989-1990 öğretim yılında bugünkü buca betontaş lisesinin olduğu binada 2 ingilizce, 1 fransızca sınıf olmak üzere toplam 105 öğrenci ile eğitim-öğretime başlamıştır. 1990-1991 öğretim yılından itibaren üç yıl bugünkü necip  fazıl kısakürek ilkokulunda eğitim öğretime devam etmiştir. 1993-1994 öğretim yılında ise bugünkü binasına taşınmıştır. 2008 yılında milli eğitim bakanlığı tarafından deprem güçlendirmesi yapılmıştır. Bu yenilemen sonra okulumuız modern bir görünüme ve teknolojik altyapıya kavuşmuştur. 2012-2013 öğretim yılında 18.mezunlarını verecek olan okulumuzda 665 öğrenci eğitim-öğretim hayatına devam etmektedir. 2012-2013 öğretim yılında 1 fransızca, 5 ingilizce olmak üzere toplam 6 sınıf alınmıştır. Vizyon:  Okulumuzda eğitim ve öğretim hizmetlerini, öğrenciye, veliye ve topluma güvenli ve kaliteli bir şekilde sunarak türünde lider okul olmaktır. Misyon:  Öğrencilerimizin eğitim gereksinimlerine uygun, yaratıcı, lider özelliklere sahip, sorgulayan ve çözüme odaklı yaklaşımlar geliştirerek, kendisiyle ve çevresiyle barışık, hayatın tüm alanlarında başarıyı hedef olarak seçmiş, Atatürkçü bireyler yetiştirmektir. Başarılar:


Kaynak: http://bucaanadolulisesi.meb.k12.tr

Buca Anadolu Lisesi'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, Buca Anadolu Lisesi 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Buca Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: MUSTAFA KEMAL MAH. 694/45 SK. NO: 1 BUCA / İZMİR

Tel: 0 232 2751985

Fax: 0 232 2751298

Web: http://bucaanadolulisesi.meb.k12.tr

Bu okulu değerlendirin.

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x