Buca Devlet Malzeme Ofisi Çok Programlı Anadolu Lisesi (AL)

İzmir / Buca

Yerleştirme Şekli Sınavsız
Başarı Puanı 46.0960
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Pansiyon yok
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
Buca Devlet Malzeme Ofisi Çok Programlı Anadolu Lisesi (AL) güncel MEB verilerine göre okul başarı puanına göre yani sınavsız öğrenci almaktadır.
Buca Devlet Malzeme Ofisi Çok Programlı Anadolu Lisesi (AL)'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu
Buca Devlet Malzeme Ofisi Çok Programlı Anadolu Lisesi (AL)'nin yabanci dili İngilizce dir.
Buca Devlet Malzeme Ofisi Çok Programlı Anadolu Lisesi (AL)'nde hazırlık sınıfı yok ve eğitim suresi 4 yıldır.
Buca Devlet Malzeme Ofisi Çok Programlı Anadolu Lisesi (AL) proje okulu degildir.
Buca Devlet Malzeme Ofisi Çok Programlı Anadolu Lisesi (AL)
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

2023
46.0960
2023
43.3288
2022
58.5829
2021
45.1275

Buca Devlet Malzeme Ofisi Çok Programlı Anadolu Lisesi (AL) İzmir ili Buca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Buca Devlet Malzeme Ofisi Çok Programlı Anadolu Lisesi (AL) 2024 LGS sınavında yerel yerleştirme ile yani sınavsız öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Son güncel yerleştirme bilgilerine göre 2024 yılına ait Buca Devlet Malzeme Ofisi Çok Programlı Anadolu Lisesi (AL) okul başarı puanı 46.0960 olarak belirlenmiştir.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

2002/2003 Eğitim öğretim yılında Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğüne bağlı Elektrik, Elektronik Teknolojisi ve Tesisat Teknolojisi Bölümleri ile birlikte bünyesinde Genel Lise olan çok programlı lise olarak açılmıştır. Yıllara göre öğrenci sayısında hızlı bir artış olmuştur.2002-2003 Eğitim öğretim yılında 180 olan öğrenci sayısı 2010-2011 Eğitim öğretim yılında 1350 kişi olmuştur.İlk mezunlarının 2004-2005 Eğitim öğretim yılında vermiştir. 2006-2007 Eğitim öğretim yılında MEGEP kapsamı bünyesine alınarak;

 • ELEKTRİK-ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ ALANI
 • Elektrikli Ev Aletleri Teknik Servisi
 • Endüstriyel Bakım Onarım .
 • Görüntü ve Ses Sistemleri

TESİSAT TEKNOLOJİSİ VE İKLİMLENDİRME ALANI

 • Klima Sistemleri
 • Soğutma Sistemleri
 • Yapı Sistemleri

alan ve dalları ile hizmet vermektedir. Kurulduğundan bu güne kadar Gündüzlü ve ikili eğitim öğretim verilmektedir. Okulumuzda 2014-2015 Eğitim Öğretim yılında Anadolu Lisesi programı ve Anadolu Meslek Lisesi programları açılmıştır.

5 katlı ve yaklaşık 6.750 m2 toplam inşaat alanlı lise binamızda; atölye ve işliklerle birlikte 29 adet derslik, birer adet biyoloji, fizik ve kimya laboratuar, yönetici ve öğretmen odaları, beden eğitimi salonu, masa tenisi salonu, kantin mahalli, 2 adet yangın merdiveni, sığınak, depo odaları, asansör ve gerekli diğer mahaller yer almaktadır.

Bina dışında ise; tören alanı, mini futbol, basketbol ve voleybol sahaları, yeşil alanlar, otoparklar, trafo binası, jeneratör, bekçi lojmanı binası ve bekçi kulübesi bulunmaktadır.

Derslikler ve laboratuarlar 30 öğrenciyle sınırlı tutulmak suretiyle çağdaş standartlar gözetilmiş ve 24 derslikte 720 öğrencinin aynı anda eğitim alabilmesi imkanı sağlanmıştır.

Adından da anlaşılacağı üzere, çok programlı bir lisedir. Lisede genel lise eğitimi ile birlikte endüstri meslek lisesi eğitimi verilecektir. Endüstri meslek lisesi eğitimi ile ilgili olarak, lisede elektrik, elektronik ve soğutma-iklimlendirme bölümleri yer almaktadır. Dönem içerisinde meslek lisesi eğitimine ilişkin yeni bölümler açılabilecektir

VİZYON : Bilimsel teknolojik yeniliklere açık sürekli gelişen, kalitenin adresi olma yolunda; paydaşların gönül birliği içinde, saygınlığın, saygılı olmayı gerektirdiği doğrultusunda bir sinerji oluşturup; düşünen, üreten, öğrenmeyi öğrenmiş, çağdaş, demokratik, Atatürkçü bireyler yetiştirmek ve türünde lider kurum olmak.

MİSYON : Yaratıcı, yenilikçi, paylaşımcı, bilimsel bir eğitimle öğrencilerimizi; Atatürk ilkelerine bağlı çağdaş, ulusal ve evrensel değerleri benimseyen, özdeğerlerine saygılı, düşünen, ekip çalışmasına yatkın birey olarak yetiştirmektir.

 • Öğretmen : 67
 • Öğrenci : 1256
 • Derslik : 29
 • BT Sınıfı : 1
 • Kütüphane : 1
 • Konferans Salonu : 1
 • Atölye-İşlik : 5
 • Öğretim Şekli : Normal
 • Kantin: 1
 • Bahçe : 1
 • Saatler : 08:30-17:15

Kaynak: http://dmocpl.meb.k12.tr

Buca Devlet Malzeme Ofisi Çok Programlı Anadolu Lisesi (AL)'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, Buca Devlet Malzeme Ofisi Çok Programlı Anadolu Lisesi (AL) 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Buca Devlet Malzeme Ofisi Çok Programlı Anadolu Lisesi (AL) ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: YAYLACIK MAH. YAVUZ SULTAN SELİM CAD. NO: 24/34 İÇ KAPI NO: 34 BUCA / İZMİR

Tel: 02324403400

Fax: 02324401727

Web: http://dmocpl.meb.k12.tr

Bu içeriği değerlendirin.

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x