Çavuşbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

İstanbul / Beykoz

Yerleştirme Şekli Sınavsız
Başarı Puanı 70.1417
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Pansiyon yok
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
Çavuşbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi güncel MEB verilerine göre okul başarı puanına göre yani sınavsız öğrenci almaktadır.
Çavuşbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu
Çavuşbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin yabanci dili İngilizce dir.
Çavuşbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde hazırlık sınıfı yok ve eğitim suresi 4 yıldır.
Çavuşbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi proje okulu degildir.
Çavuşbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

2023
70.1417
2022
53.3955
2021
55.379

Çavuşbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul ili Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Çavuşbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2024 LGS sınavında yerel yerleştirme ile yani sınavsız öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Son güncel yerleştirme bilgilerine göre 2024 yılına ait Çavuşbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul başarı puanı 70.1417 olarak belirlenmiştir.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

Çavuşbaşı Çok Programlı Anadolu Lisesi, 2003-2004 öğretim yılında Çavuşbaşı Merkezde Ahmet Akça İ.Ö.O arkasındaki eski binada, 6 sınıfı 140 öğrencisiyle eğitim öğretime başladı.

2006-2007 eğitim ve öğretim yılında 31 derslik, 2 Bilgisayar Yazılım Laboratuarı, 1 Elektronik ve Ölçme Laboratuarı, 1 Bilgisayar Donanım Laboratuarı, 1 Tekstil Makine Laboratuarı, 1 Tekstil Bilgisayarlı Kalıp Hazırlama Laboratuarı, Fizik, Kimya, Biyoloji Laboratuarı, Teknoloji Odası, Konferans Salonu, Coğrafya Odası 2 Uygulama Anaokulu ile okulumuz gelişmeye devam etti.

Okulumuzda 2009-2010 yılında açılan spor salonunda masa tenisi,voleybol,futsal,basketbol alanlarında turnuvalar düzenlenmeye başlamıştır.

Okulumuzda Giyim Üretim Teknolojisi Alanı, Bilişim Teknolojileri Alanı,Elektrik-Elektronik Teknolojileri Alanı,Ulaştırma Hizmetleri ve Çocuk Gelişimi Alanı olarak 5 bölüm bulunmaktadır.

2013-2014 Eğitim-öğretim yılında okulumuzdaki öğretmen sayımız 64, öğrenci sayımız ise 1032 olmuştur. 42 sınıf ve 7atölyeyle eğitim-öğretime devam etmektedir.


Kaynak: http://cavusbasimtal.meb.k12.tr/tema/index.php

Çavuşbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, Çavuşbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Çavuşbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: ÇENGELDERE MAH. YEŞİL VADİ CADDE NO:10 PK:34830 BEYKOZ/İSTANBUL

Tel: 2164790122

Fax: 2164790124

Web: http://cavusbasimtal.meb.k12.tr/tema/index.php

Bu içeriği değerlendirin.

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x