Çimentaş Anadolu Lisesi

İzmir / Bornova

Yerleştirme Şekli Sınavsız
Başarı Puanı 93.7229
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Pansiyon yok
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
Çimentaş Anadolu Lisesi güncel MEB verilerine göre okul başarı puanına göre yani sınavsız öğrenci almaktadır.
Çimentaş Anadolu Lisesi'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu
Çimentaş Anadolu Lisesi'nin yabanci dili İngilizce dir.
Çimentaş Anadolu Lisesi'nde hazırlık sınıfı yok ve eğitim suresi 4 yıldır.
Çimentaş Anadolu Lisesi proje okulu degildir.
Çimentaş Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

2023
93.7229
2022
93.2402
2021
94.1032

Çimentaş Anadolu Lisesi İzmir ili Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Çimentaş Anadolu Lisesi 2024 LGS sınavında yerel yerleştirme ile yani sınavsız öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Son güncel yerleştirme bilgilerine göre 2024 yılına ait Çimentaş Anadolu Lisesi okul başarı puanı 93.7229 olarak belirlenmiştir.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

M. Kemal ATATÜRK:  “En büyük savaş cahilliğe karşı yapılan savaştır.” diyerek eğitim ve öğretimin kaynağı olan okulun ne kadar önemli olduğunu kesin bir tavırla belirtmiştir. Bu sebepledir ki devlet ve vatandaşlarımız tarafından yaptırılan her okul bizi bilim ve teknikte söz sahibi ülkeler arasında eşit duruma getirecektir. “Uygarlığın ve medeniyetin temeli eğitimdir. Eğitim ise okulda başlar. Bunun için de, bu gibi yapıların artmasını diler, ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ederim.” demiştir.               Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifleri doğrultusunda yurt sathında başlamış bulunan “Türk Milli eğitimine Katkı Kampanyası”na uyarak “ÇİMENTAŞ A.Ş.” tarafından 10 Mart 1987 tarihinde 21 derslikli Çimentaş Lisesi’nin  inşaatına başlanmıştır. Çimentaş Lisesi Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi bir okuldur.  1988–1989 öğretim yılında eğitim–öğretime açılan Çimentaş Lisesi, Bayındırlık ve İskân Bakanlığı Yapı İşleri genel Müdürlüğü’nün “büyük tip temel eğitim okul projesi” ne uyarak yapılmıştır. İzmir İli Bornova İlçesi Altındağ semti, Yeşilova Mahallesinde yapılan Lise 7600 m2 lik alanda 21 dersliğin yanı sıra 4 Fen Laboratuarı, 1 Teknik Eğitim İşliği, Kütüphane, Arşiv, Kantin, İdari Birimler, Halı Saha ve İşletmesinden oluşmaktadır. Okulumuz 2007–2008 eğitim–öğretim yılı sonuna kadar Yabancı Dil Ağırlıklı Lise (Süper Lise) ve Normal Lise olmak üzere iki tür lise bulunmaktaydı.  2008–2009 öğretim yılından itibaren Çimentaş Anadolu Lisesi olarak eğitim vermeye devam edecektir. Okul dönüşümü tamamlanmış olup öğrencilerimizin tamamı Anadolu Lisesi öğrencisidir. Vizyon: Eğitimde değişime ve gelişime yön vermek. Geleceğin yetişkinleri olan öğrencilerimizin eğitim ve öğretimlerinde daima kaliteyi yüksek tutan, sürekli değişen ve gelişen bir kurum olabilmektir. Dünya standartlarını yakalama yolunda demokratik, laik, çağdaş bireyler yetiştirmektir. Misyon: Diline, kültürüne, tarihine sahip çıkan, kendine Atatürk ilke inkılâplarını ve bilimi yol gösterici olarak seçmiş; görgülü, sağduyulu, bilimsel çalışma becerisini kazanmış, kendi ayakları üzerinde durabilen, öz güveni gelişmiş bireyler yetiştirmek için gereken eğitim hizmetlerini sunmak, öğrencilerimizin yeteneklerini geliştirecek ortamı hazırlayarak öğretim kalitesini arttırmak ve bu doğrultuda öğrencilerimizi yükseköğretim kurumlarında eğitim görecek düzeye ulaştırmak ve hayata hazırlamaktır. Başarılar 2015 Başarı durumu şöyle: Hukuk Fakültesi:4 Eğitim Fakültesi: 14 Mühendislik: 30 İktisadi ve İdari Fak: 28 Sağlık Yüksekokulu: 3 Fen Edebiyat Fakültesi: 17


Kaynak: http://cimentasanadolu.meb.k12.tr

Çimentaş Anadolu Lisesi'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, Çimentaş Anadolu Lisesi 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Çimentaş Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: YEŞİLOVA MAH. 4160/1 SK. ÇİMENTAŞ LİSESİ SİTESİ YEMEKHANE BLOK NO: 46 BORNOVA / İZMİR

Tel: 2324671035

Fax: 0232 467 26 78

Web: http://cimentasanadolu.meb.k12.tr

Bu içeriği değerlendirin.

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x