Çorum Başöğretmen Anadolu Lisesi

Çorum / Merkez

Yerleştirme Şekli Sınavsız
Başarı Puanı 96.75
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Pansiyon (Kız / Erkek)
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
Çorum Başöğretmen Anadolu Lisesi güncel MEB verilerine göre okul başarı puanına göre yani sınavsız öğrenci almaktadır.
Çorum Başöğretmen Anadolu Lisesi'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu erkek/kız için vardır.
Çorum Başöğretmen Anadolu Lisesi'nin yabanci dili İngilizce dir.
Çorum Başöğretmen Anadolu Lisesi'nde hazırlık sınıfı yok ve eğitim suresi 4 yıldır.
Çorum Başöğretmen Anadolu Lisesi proje okulu degildir.
Çorum Başöğretmen Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

2023
96.75
2022
95.4133
2021
95.1029

Çorum Başöğretmen Anadolu Lisesi Çorum ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Çorum Başöğretmen Anadolu Lisesi 2024 LGS sınavında yerel yerleştirme ile yani sınavsız öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Son güncel yerleştirme bilgilerine göre 2024 yılına ait Çorum Başöğretmen Anadolu Lisesi okul başarı puanı 96.75 olarak belirlenmiştir.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

Okulumuzun 1992 yılında Anadolu Lisesinin bünyesinde bir şube olarak eğitim ve öğretime başladı. Kurucu Müdürlüğünü o zaman Anadolu Lisesi Müdürü olan, Abdulkadir OZULU yaptı.  Bir yıl sonra, Çorum Valiliği il Özel İdaresi tarafından1984 yılında Sakarya İlkokulu olarak yaptırılan, şimdiki 23 Nisan İlköğretim okuluna taşındı.  Müdürlüğüne Hasan DEMİRBAŞ atandı. 1999-2000 Öğretim yılı Eylül ayında, şu anda Mehmetçik Lisesi olarak kullanılan binaya taşındı.   2002 yılı Ekim ayında kendi hizmet binamıza taşındık. Fen Lisesi karşısında, Spor salonu, 150 öğrencilik kız- erkek pansiyonu, 10 dairelik lojmanı ile çağdaş bir eğitim ve öğretim ortamı oluşturmaktadır. Okulumuzda KABİNET sistemi uygulanmakta olup, Öğretmenler kendilerine ait ve derslerinin amacına uygun olarak düzenlenmiş sınıflarda ders yapmaktadır. Okulumuz 1999 yılından itibaren Çorum da Üniversiteye öğrenci kazandırma da hep birinci olmuştur.    Bu oran %84 ile % 71 arasında değişmektedir.                   Sınav kazanarak gelen öğrencilerimiz, yine sınav kazanarak/seçilerek gelen öğretmenlerimiz tarafından eğitilmektedir. Okulumuzun Müdürlüğünü halen Ahmet GÖMEÇ yapmakta olup, bir Müdür başyardımcısı,  üç müdür yardımcısı bulunmaktadır. Her branşın öğretmeni vardır. Boş geçen dersimiz bulunmamaktadır. Okulumuz Toplam Kalite Yönetimi felsefesine göre yönetilmekte olup çalışan memnuniyeti ve her öğrenci öğrenebilir anlayışının örneklerini sunmaktadır. 

VİZYON
Türk milli Eğitiminin amaçları ışığında; dünü, bu günü ve geleceği bütünleştirerek öğretmen olmanın idealini ve değişimi yaşayarak özgün, etkili ve nitelikli bir okul toplumu oluşturmaktır.

MİSYON
Biz... Çorum Anadolu Öğretmen lisesini tercih eden çalışkan ve yetenekli öğrencilerin, özgüven ve sorumluluk duygularını geliştirip tüm potansiyelini kullanmalarına fırsat tanıyarak, öğretmen yetiştiren yüksek öğrenim kurumlarına yönlendirip, başarılı olmalarını sağlamaktır.


BAŞARI DURUMU

 


Kaynak: http://aolcorum.meb.k12.tr

Çorum Başöğretmen Anadolu Lisesi'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, Çorum Başöğretmen Anadolu Lisesi 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Çorum Başöğretmen Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: ÇEPNİ MAH. ÖĞRETMEN LİSESİ SK. BAŞ ÖĞRETMEN ANADOLU LİSESİ BLOK NO: 10 MERKEZ / ÇORUM

Tel: 3642251754

Fax: 3642241064

Web: http://aolcorum.meb.k12.tr

Bu içeriği değerlendirin.

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x