Çorum Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu Lisesi

Çorum / Merkez

Yerleştirme Şekli Sınavsız
Başarı Puanı 98.2695
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Pansiyon yok
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
Çorum Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu Lisesi güncel MEB verilerine göre okul başarı puanına göre yani sınavsız öğrenci almaktadır.
Çorum Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu Lisesi'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu
Çorum Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu Lisesi'nin yabanci dili İngilizce dir.
Çorum Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu Lisesi'nde hazırlık sınıfı yok ve eğitim suresi 4 yıldır.
Çorum Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu Lisesi proje okulu degildir.
Çorum Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

2023
98.2695
2022
97.2140
2021
96.9357

Çorum Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu Lisesi Çorum ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Çorum Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu Lisesi 2024 LGS sınavında yerel yerleştirme ile yani sınavsız öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Son güncel yerleştirme bilgilerine göre 2024 yılına ait Çorum Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu Lisesi okul başarı puanı 98.2695 olarak belirlenmiştir.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

1984-1985 Öğretim Yılında Sakarya İlköğretim Okulu binasında iki şube olarak eğitim-öğretime başlayan Çorum Anadolu Lisesi, 1990-1991 yılında ilk mezunlarını verir. Okulumuz, 1992-1993 öğretim yılından itibaren şimdiki binasında eğitim-öğretime devam etmektedir.

VİZYON Bilimin ışığında; okuyan, araştıran, sorunları çözebilen, insani değerleri benimseyen, ulusal değerlerimize sahip çıkan, nitelikli vatandaş yetiştiren, yükseköğretime öğrenci taşıyan, gelişime ve değişime açık, çağın öğretim kurumu olmak.

MİSYON Atatürkçü düşünce sistemini davranış haline getirmiş, akıl ve bilimi temel alan, eleştirel düşünebilen, araştıran, yaratıcı, çağdaş, demokratik lider özelliklerine sahip gençler yetiştirmektedir. Bu çerçeveden haraketle biz, öğrencilerimizin öğrenmeyi öğrenmelerine, potansiyellerini kullanmalarına, milli ve manevi değerlerine saygılı, hoşgörülü bireyler olarak yetiştirilmelerine yardımcı olmak için varız.

BAŞARILAR


Kaynak: https://corumsatoal.meb.k12.tr/

Çorum Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu Lisesi'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, Çorum Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu Lisesi 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

Okulun Görselleri
Çorum Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu Lisesi
Çorum Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu Lisesi
 • Çorum
  İl
 • Merkez
  İlçe
Çorum Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu Lisesi
Çorum Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu Lisesi
 • Çorum
  İl
 • Merkez
  İlçe
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Çorum Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: ÜÇTUTLAR MAH. FATİH CAD. CAD. ŞEHİT ABDULLAH TAYYİP OLÇOK SİTESİ ANADOLU LİSESİ BLOK NO: 35 MERKEZ / ÇORUM

Tel: 0 364 2262240

Fax: 0 364 2275562

Web: https://corumsatoal.meb.k12.tr/

Bu içeriği değerlendirin.

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x