Davut Fırıncıoğlu Anadolu Lisesi

Bartın / Merkez

Yerleştirme Şekli Sınavsız
Başarı Puanı 93.3611
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Pansiyon yok
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
Davut Fırıncıoğlu Anadolu Lisesi güncel MEB verilerine göre okul başarı puanına göre yani sınavsız öğrenci almaktadır.
Davut Fırıncıoğlu Anadolu Lisesi'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu
Davut Fırıncıoğlu Anadolu Lisesi'nin yabanci dili İngilizce dir.
Davut Fırıncıoğlu Anadolu Lisesi'nde hazırlık sınıfı yok ve eğitim suresi 4 yıldır.
Davut Fırıncıoğlu Anadolu Lisesi proje okulu degildir.
Davut Fırıncıoğlu Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

2023
93.3611
2022
84.9547
2021
92.108

Davut Fırıncıoğlu Anadolu Lisesi Bartın ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Davut Fırıncıoğlu Anadolu Lisesi 2024 LGS sınavında yerel yerleştirme ile yani sınavsız öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Son güncel yerleştirme bilgilerine göre 2024 yılına ait Davut Fırıncıoğlu Anadolu Lisesi okul başarı puanı 93.3611 olarak belirlenmiştir.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

1992 yılında Fırıncıoğlu Ailesi tarafından Okul yapımı için bağışlanan çatmaca mevkiindeki binamız 1998 Eylül ayında bitirilerek 1998 - 1999 Eğitim-Öğretim yılında hizmete açılmıştır. " BARTIN ANADOLU LİSESİ " olarak açılan okulumuz, bu tarihten itibaren, arsa bağışında bulunan, ailesinin adıyla " DAVUT FIRINCIOĞLU ANADOLU LİSESİ " olarak Eğitim-öğretime devam etmektedir.

Anadolu Liselerinin amacı öğrencilerimize Milli Eğitim Temel Kanunumuzda belirtilen hedefler doğrultusunda yabancı dille eğitim yapma imkanı sağlama ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız, kanun ve yönetmelikler doğrultusunda çağdaş bilgi ve becerilerle donatarak Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı, vatanını ve Milletini seven, Ülkesine ve milletine hizmet edecek, çevresine yararlı insan yetiştirmektir.

VİZYON Toplum yaşam kriterlerine uyumlu, kendini yenileyebilen, çevre bilinci yüksek kendisi ve çevresiyle barışık, bilgiye ulaşabilen, geleceğe mutlu bakan, dünya insanı yetiştiren model bir okul olmak.

MİSYON Toplumumuzun beklenti ve gereksinimlerine cevap verebilecek beceriler kazanmaları, katılımcı bilime dayalı, bireyleri yetenekleri doğrultusunda yönlendirebilen her türlü imkanı hazırlamak; Okul çevre iletişimini ve ilişkilerini sağlıklı kurabilen, çevreye yarar sağlayan, çevre olanaklarını kendisi ve insanlığın yararı için kullanabilen, bilime önem vererek iletişime açık, pozitif bilimi ve sosyal bilimleri birlikte sentezleyen, Atatürk ilke ve devrimlerini özümsemiş bireyler yetiştirmek.

 • Öğretmen Sayısı : 42
 • Öğrenci Sayısı : 652
 • Öğretim Şekli : Tekli
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08.30-16.15
 • Derslik Sayısı : 28
 • Atölye-İşlik Sayısı : 1
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 3
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
 • Konferans Salonu : 1
 • Yemekhane : 1
 • Kütüphane : 1
 • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : 500m
 • Ulaşım : Yeni Terminal ve Çatmaca-SSK Hastanesi Belediye Otobüsü Hatları

Kaynak: http://davutfirincioglu.meb.k12.tr

Davut Fırıncıoğlu Anadolu Lisesi'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, Davut Fırıncıoğlu Anadolu Lisesi 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Davut Fırıncıoğlu Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: KEMER KÖPRÜ MAH. BÜLENT ECEVİT BUL. DAVUT FİRİNCİOGLU ANADOLU LISESI BLOK NO: 69 İÇ KAPI NO: 0 MERKEZ / BARTIN

Tel: 03782275840

Fax: 03782286678

Web: http://davutfirincioglu.meb.k12.tr

Bu içeriği değerlendirmek ister misiniz?

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x