Ereğli Borsa İstanbul Atatürk Anadolu Lisesi

Zonguldak / Ereğli

Yerleştirme Şekli Sınavsız
Başarı Puanı 96.3562
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Pansiyon yok
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
Ereğli Borsa İstanbul Atatürk Anadolu Lisesi güncel MEB verilerine göre okul başarı puanına göre yani sınavsız öğrenci almaktadır.
Ereğli Borsa İstanbul Atatürk Anadolu Lisesi'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu
Ereğli Borsa İstanbul Atatürk Anadolu Lisesi'nin yabanci dili İngilizce dir.
Ereğli Borsa İstanbul Atatürk Anadolu Lisesi'nde hazırlık sınıfı yok ve eğitim suresi 4 yıldır.
Ereğli Borsa İstanbul Atatürk Anadolu Lisesi proje okulu degildir.
Ereğli Borsa İstanbul Atatürk Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

2023
96.3562
2022
95.6222
2021
96.5185

Ereğli Borsa İstanbul Atatürk Anadolu Lisesi Zonguldak ili Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ereğli Borsa İstanbul Atatürk Anadolu Lisesi 2024 LGS sınavında yerel yerleştirme ile yani sınavsız öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Son güncel yerleştirme bilgilerine göre 2024 yılına ait Ereğli Borsa İstanbul Atatürk Anadolu Lisesi okul başarı puanı 96.3562 olarak belirlenmiştir.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

Okulumuz 2005-2006 eğitim öğretim yılında yabancı dil ağırlıklı liselerin Anadolu lisesine dönüştürülmesi kapsamında Zonguldak Ereğli Lisesi'ne ait A blok binasında hizmete başlamıştır.

Kuruluş aşamasında müdür vekili, 1 müdür yardımcısı ve 15 kadrolu öğretmen ile eğitime başlayan okulumuz 2011-2012 eğitim-öğretim yılında geçici olarak hizmet verdiği Ereğli Lisesi'ne ait B Blok binasından ayrılarak Kepez Mahallesindeki İMKB tarafından yaptırılan binasına taşınmıştır. Okul binası İMKB tarafından yaptırıldığı için Ereğli Atatürk Anadolu Lisesi olan adı Ereğli İMKB Atatürk Anadolu Lisesi olarak değiştirilmiştir.

Vizyon Kdz Ereğli Atatürk Anadolu Lisesi'ni görev ve sorumluluk bilinci gelişmiş, yönetici, öğretmen kadrosu, öğrenmeye açık donanımlı öğrencileri, mezunları, kurumla bütünleşmiş velileriyle birliktelik sağlayarak; Katılımcı, kendine güvenen, öğrenmeyi temel gereksinim olarak gören, kendisiyle barışık, toplumsal aydınlanmada ve çağdaşlaşmada öncü olan, doğaya duyarlı, sosyal ve kültürel etkinliklerde başarılı, her biri ayrı bir değer olan öğrencilerini, en iyi şekilde yetiştirerek ülkenin seçkin üniversitelerine yerleştiren ve hayata hazırlayan güçlü bir kurum haline getirmek.

Misyon Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, laik, demokrasinin gereklerini yerine getiren, milli kültür ve değerlerini özümsemiş gençler yetiştirmektir. Bu bilinçle biz, öğrencilerimizin 21. yüzyılın ihtiyaçlarına uygun eğitim ve öğretim almalarını gerçekleştirmek, gözlem gücü gelişmiş, teknolojiyi kullanan, analiz yapabilme kabiliyeti bulunan öğrencilerin öğrenmelerini sağlamak, öğrencilerin bireysel farklılıklarının doğal olduğunu benimseyerek yeteneklerini ön plana çıkarmak; duyarlı, sorumlu, gelişimci, yenilikçi, saygılı, cesur, özgüveni gelişmiş hoşgörülü bireyler olarak yetiştirmek; Topluma, cumhuriyetin temel niteliklerine bağlı, insanlığın ortak kültürel mirasına katkıda bulunan, vatan ve millet sevgisi ile yüreği çarpan, Türkçeyi çok güzel kullanan ve koruyan, en az bir yabancı dil bilen bireyler kazandırmak için varız.

Başarılar Lys sınavına giren öğrenci sayısı:108 Üniversiteye yerleşen toplam Öğrenci sayısı:79 Lisansa yerleşen öğrenci sayısı:79 Yerleştirme Yüzdesi:%72,5

 • Öğretmen :32
 • Öğrenci :510
 • Derslik :18
 • Müzik Sınıfı :Resim Sınıfı :
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :3
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :2
 • Öğretim Şekli :Normal
 • Yemekhane :1
 • Saatler 08:30 - 15:40

Okulun YGS/LYS Başarı Durumu

 • 2013-2014 YGS %100
 • 2014-2015 YGS %100

LYS´de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi

 • 2013-2014 69%
 • 2014-2015 79%

Kaynak: http://eaal67.meb.k12.tr

Ereğli Borsa İstanbul Atatürk Anadolu Lisesi'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, Ereğli Borsa İstanbul Atatürk Anadolu Lisesi 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ereğli Borsa İstanbul Atatürk Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: KEPEZ MAH. 1 NOLU KAYALIK SK. NO: 67 EREĞLİ / ZONGULDAK

Tel: 3723164150

Fax: 3723164151

Web: http://eaal67.meb.k12.tr

Bu içeriği değerlendirin.

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x