Esenler Tuna Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

İstanbul / Esenler

Yerleştirme Şekli Sınavsız
Başarı Puanı 67.8837
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Pansiyon yok
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
Esenler Tuna Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi güncel MEB verilerine göre okul başarı puanına göre yani sınavsız öğrenci almaktadır.
Esenler Tuna Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu
Esenler Tuna Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin yabanci dili İngilizce dir.
Esenler Tuna Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde hazırlık sınıfı yok ve eğitim suresi 4 yıldır.
Esenler Tuna Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi proje okulu degildir.
Esenler Tuna Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

2023
67.8837
2022
73.8587
2021
12.1482

Esenler Tuna Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul ili Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Esenler Tuna Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2024 LGS sınavında yerel yerleştirme ile yani sınavsız öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Son güncel yerleştirme bilgilerine göre 2024 yılına ait Esenler Tuna Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul başarı puanı 67.8837 olarak belirlenmiştir.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

Okulumuz 2001 yılında kuruldu. 2001-2002 ve 2002-2003 eğitim öğretim yıllarında Türk-İsveç Kardeşlik İlköğretim Okulunda faaliyet gösterdi. Kendi bina inşaatı Nisan 2003 tarihinde tamamlandı. Bu tarihten itibaren yeni binasına taşınan Ticaret Meslek Lisesi ilk mezunlarını 2003-2004 eğitim öğretim yılında, Anadolu Ticaret Meslek Lisesi ise ilk mezununu 2009-2010 eğitim-öğretim yılında verdi.

Eylül 2014 tarihinde okulumuzun adı ESENLER TUNA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ olarak değişmiştir.

Alanlarımız:

 • Adalet
 • Bilişim Teklonojileri
 • Muhasebe ve Finansman
 • Büro Yönetimi ve Sekreterlik
 • Ulaştırma Hizmetleri
 • Halen ESENLER TUNA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ olarak 78 şube 37 derslik ve 5 adet BT-bilgisayar sınıfıyla eğitim öğretim faaliyetine devam etmektedir.

  Vizyon : okulumuzda öğrenmenin öneminin anlaşılmasını , okulumuzda öğretmen öğrenci karşılıklı iletişim kurarak birbirini desteklemesini, okulumuzda küçük adımlarla sürekli iyileştirmenin gerçekleşmesini, hedeflerimizden sapmadan eğitimin gerçekleşmesini, okulumuza veli, öğretmen ve öğrencilerin güvenin her geçen gün artmasını sağlamaktır.

  Misyon : bütün öğrencilerin amaçlarımız doğrultusunda tam öğrenmelerini gerçekleştirmek, teknolojik şartlara uygun, öğrenmenin sürekli olacağına inanan, bilgili, başarılarıyla dikkat çeken, aranan bireyler yetiştirmektir
  • Öğretmen : 93
  • Öğrenci : 2414
  • Derslik : 37
  • BT Sınıfı : 5
  • Öğretim Şekli : İKİLİ EĞİTİM
  • Saatler : 07:00-19:00

Kaynak: http://tunameslekiegitim.meb.k12.tr

Esenler Tuna Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, Esenler Tuna Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Esenler Tuna Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: TUNA MAH. 738. SK. ESENLER TİCARET MESLEK LİSESİ BLOK NO: 4 ESENLER / İSTANBUL

Tel: 02125680707

Fax: 02125680708

Web: http://tunameslekiegitim.meb.k12.tr

Bu okulu değerlendirin.

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x