Esenyurt Fatih Sultan Mehmet Çok Programlı Anadolu Lisesi

İstanbul / Esenyurt

Yerleştirme Şekli Sınavsız
Başarı Puanı 71.8349
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Pansiyon yok
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
Esenyurt Fatih Sultan Mehmet Çok Programlı Anadolu Lisesi güncel MEB verilerine göre okul başarı puanına göre yani sınavsız öğrenci almaktadır.
Esenyurt Fatih Sultan Mehmet Çok Programlı Anadolu Lisesi'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu
Esenyurt Fatih Sultan Mehmet Çok Programlı Anadolu Lisesi'nin yabanci dili İngilizce dir.
Esenyurt Fatih Sultan Mehmet Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde hazırlık sınıfı yok ve eğitim suresi 4 yıldır.
Esenyurt Fatih Sultan Mehmet Çok Programlı Anadolu Lisesi proje okulu degildir.
Esenyurt Fatih Sultan Mehmet Çok Programlı Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

2023
71.8349
2022
69.9969
2021
69.8094

Esenyurt Fatih Sultan Mehmet Çok Programlı Anadolu Lisesi İstanbul ili Esenyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Esenyurt Fatih Sultan Mehmet Çok Programlı Anadolu Lisesi 2024 LGS sınavında yerel yerleştirme ile yani sınavsız öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Son güncel yerleştirme bilgilerine göre 2024 yılına ait Esenyurt Fatih Sultan Mehmet Çok Programlı Anadolu Lisesi okul başarı puanı 71.8349 olarak belirlenmiştir.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

Fatih Sultan Mehmet Lisesi yeni adıyla Fatih Sultan Mehmet Anadolu Sağlık Meslek Lisesi (İncirtepe lisesi) Büyükçekmece ilçesi Esenyurt beldesi İnönü mahallesi mevkiinde olup, okul yapımına 1993 yılında başlanmıştır. Bina Maliye Bakanlığı hazine arazisi ( 5000 metrekare) ve 800 metrekare alan 30 derslik üzerine kurulmuştur.

Okulumuz birçok alanda sportif yarışmalara katılmakta ve okulumuzda mevcut olan bilgisayar laboratuvarı ( internet ) ile kütüphane her gün açık olup öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur. 2010-2011 eğitim ve öğretim yılı itibariyle okulumuzda 33 kadrolu öğretmen, 24 sözleşmeli öğretmen, 2 kadrolu hizmetli, 5 müdür yardımcısı, 1 asil müdür ve 1967 öğrenci ile ikili eğitim yapılmaktadır. 16.08.2010 tarihinde okulumuza atanan ALİ BARSBUĞA okul müdürü olarak görevini sürdürmektedir.

ALANLARIMIZ:

 • Hemşire Yardımcılığı Alanı
 • Ebe Yardımcılığı Alanı
 • Sağlık Bakım Teknisyenliği Alanı
 • Okulumuz 2013-2014 yılından itibaren dönüşüm süreci kapsamında FATİH SULTAN MEHMET ANADOLU SAĞLIK MESLEK LİSESİ olmuştur. Acil Tıp Teknisyeniliği, Hemşirelik ve Tıbbi Sekreterlik Alanlarında eğitim-öğretimi sürmektedir. 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında ise yapılan düzenleme ile adımız "FATİH SULTAN MEHMET MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ" olarak; Sağlık Hizmetleri ve Hasta ve Yaşlı Hizmetleri Alanları'nda eğitim-öğretime devam etmektedir. Sağlık Hizmetleri Alanı'nda Ebe Yardımcılığı, Hemşire Yardımcılığı ve Sağlık Bakım Teknisyenliği Dalları; Hasta ve Yaşlı Hizmetleri Alanı'nda ise Hasta Bakımı ve Yaşlı Bakımı Dalları bulunmaktadır.

  Vizyon Türkiye'yi Çağdaş Uygarlık Düzeyine Çıkaracak Eğitim-Öğretim Etkinliklerinin Bir ifadesi Olarak Hizmet Yürütülen Çevrede Eğitim Bilim Ve Kültür Merkezi Olmak.

  Misyon Okulumuz için Belirlenmiş Olan Eğitim-Öğretim Programını Çevre Etkenleri Dikkate Alarak Etkili ; Verimli Bir Şekilde Uygulamak. Öğrencilerin Yeteneklerine ve Gereksinimlerine Uygun Hizmeti Sunmak Onların Sosyal ; Kültürel ihtiyaçlarını Karşılayarak Yeteneklerini ; Becerilerini Geliştirmelerine Ortam Hazırlamak ve Okulda Eğitimin Öğretimin Kalitesini Arttırmak Temel işlevimizdir.
  • Öğretmen :44
  • Öğrenci :965
  • Derslik :38
  • BT Sınıfı :1
  • Kütüphane :1
  • Fen Labaratuarı :4
  • Konferans Salonu :1
  • Spor Salonu :1
  • Öğretim Şekli :Tekli
  • Saatler 09.00-18:40

Kaynak: http://fsmmtal.meb.k12.tr

Esenyurt Fatih Sultan Mehmet Çok Programlı Anadolu Lisesi'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, Esenyurt Fatih Sultan Mehmet Çok Programlı Anadolu Lisesi 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Esenyurt Fatih Sultan Mehmet Çok Programlı Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: YUNUS EMRE MAH. MANDIRA CAD. F.SULTAN MESLEK LİSESİ SİTESİ NO: 55 İÇ KAPI NO: 1 ESENYURT / İSTANBUL

Tel: 0212 596 28 37

Fax: 0212 596 27 77

Web: http://fsmmtal.meb.k12.tr

Bu okulu değerlendirin.

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x