Eyüpsultan Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

İstanbul / Eyüpsultan

Yerleştirme Şekli Sınavsız
Başarı Puanı 71.8456
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Pansiyon yok
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
Eyüpsultan Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi güncel MEB verilerine göre okul başarı puanına göre yani sınavsız öğrenci almaktadır.
Eyüpsultan Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu
Eyüpsultan Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin yabanci dili İngilizce dir.
Eyüpsultan Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde hazırlık sınıfı yok ve eğitim suresi 4 yıldır.
Eyüpsultan Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi proje okulu degildir.
Eyüpsultan Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

2023
71.8456
2022
77.8393
2021
73.7151

Eyüpsultan Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul ili Eyüpsultan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Eyüpsultan Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2024 LGS sınavında yerel yerleştirme ile yani sınavsız öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Son güncel yerleştirme bilgilerine göre 2024 yılına ait Eyüpsultan Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul başarı puanı 71.8456 olarak belirlenmiştir.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

Okulumuz 2003-2004 eğitim-öğretim yılında açılmıştır.Adından da anlaşılacağı gibi İstanbul Menkul Kıymetler Borsası tarafından yapılmış olup MEB'e devredilmiştir.Okulumuzda Adalet , Bilişim Teknolojileri , Muhasebe Finansman alanlarında eğitim verilmektedir.

Vizyon Bilgi birikimi tam , başarılı girişimci ruhu taşıyan , bölgemizin ara eleman ihtiyacını karşılayan , kendi statüsünün en iyi örneği olması amaçlamış bireyleri yetiştiren saygın Mesleki Eğitim Liselerinden biri olmaktır.

Misyon Mesleki alan çerçevesi içinde yeterli bilgi birikime sahip ara elemanların yetiştirilmesidir. Bu amaçla kurumumuz Bilişim , Muhasebe ve Adalet alanları doğrultusunda öğrencilerimizin yeteneklerini ön plana çıkaran onları hayata hazırlayan öz güveni tam , yenilikçi , toplum ihtiyaçlarını ortaya çıkaran bireyleri yetiştirmek için varız.

 • Öğretmen :42
 • Rehber Öğretmen :2
 • Öğrenci :700
 • Derslik :12
 • BT Sınıfı :2
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :1
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :1
 • Öğretim Şekli :Normal
 • Kantin :1
 • Bahçe :1
 • Saatler Ders Başlangıçı: 08:00 Ders Bitişi: 16:30
 • Yabancı Dil İngilizce
 • Ulaşım 39Y Yeşilpınar-Vezneciler 49T Yeşilpınar-Taksim 47L Binevler-Hacıosman Metro 47E Binevler-Eminönü 49Y Yeşilpınar-Şişli 99Y Yeşilpınar-Eminönü 49Z Yeşilpınar-Zincirlikuyu Metrobüs 49A Akşemsettin-Şişli 39O Yeşilpınar-Otogar 36T Cebeci-Taksim 99 Akşemsettin-Eminönü 49 Yunus Emre Mahallesi-Şişli 47 Yeşilpınar-Eminönü 94Y Yeşilpınar-Bakırköy
 • Servis Bilgisi Servis Var

Kaynak: http://eyupimkbmtal.meb.k12.tr

Eyüpsultan Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, Eyüpsultan Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Eyüpsultan Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: KARADOLAP MAH. GÜLBAHAR SK. NO: 2A EYÜPSULTAN / İSTANBUL

Tel: (0212) 627 18 58

Fax: (0212) 626 28 48

Web: http://eyupimkbmtal.meb.k12.tr

Bu okulu değerlendirin.

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x