Gazi Şahin Anadolu Lisesi

Ankara / Elmadağ

Yerleştirme Şekli Sınavlı
Taban Puanı 356.6923
Kontenjan Türü 92.0149
Okulun Pansiyonu 0
Eğitim Süresi Yok
Yabancı Dili 4 yıl
Devlet okulu mu? Hayır
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
Gazi Şahin Anadolu Lisesi'nin 2024 taban puanı guncel MEB verilerine gore 356.6923 dur.
Gazi Şahin Anadolu Lisesi güncel MEB verilerine göre LGS puanı ile yani sınavla öğrenci almaktadır.
Gazi Şahin Anadolu Lisesi'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu
Gazi Şahin Anadolu Lisesi'nin yabanci dili 4 yıl dir.
Gazi Şahin Anadolu Lisesi'nde 5 yıl eğitim görülmekte ve hazırlık sınıfı bulunmaktadir.
Gazi Şahin Anadolu Lisesi proje okuludur.
Gazi Şahin Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

Gazi Şahin Anadolu Lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2023 356.6923 0
2022 330.6849 25.77
Gazi Şahin Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisidir.
İlk yerleştirme verileridir.
Bu Lise Bir Proje Okuludur.
Gazi Şahin Anadolu Lisesi Ankara ili Elmadağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı özel okuldur. Gazi Şahin Anadolu Lisesi 2024 LGS'de sınavla öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Bu okula yerleşim LGS puanı ile yapılacaktır. Okul adı taban puanı 356.6923 .

Okulumuz 2007-2008 Eğitim Öğretim yılı başında açılarak hizmet vermeye başlamıştır. Kendi binası olmadığı için öğretime geçici olarak Elmadağ Kurtuluş İlköğretim Okulu’nda başlamıştır.2007 Aralık ayında kendi binasının inşaatı bitip eğitim öğretime hazır hale gelir gelmez taşınmıştır.2007 yılında Mamak Belediye Başkanı olarak görevde bulunan sayın Gazi Şahin´in, kurumun inşa edilmesi ve eğitim öğretime açılması hususunda yaptığı katkılardan dolayı kuruma Gazi Şahin Anadolu Lisesi adı verilmiştir.           Elmadağ ilçe merkezinde Elmadağ Kaymakamlığı’nın arka kısmında, Kaymakamlık binasına 100 metre kadar uzaklıkta bulunan tek katlı okul binasında 5 yıl süreyle eğitim öğretim yapılmıştır.            2013 yılı Ağustos ayında ise kurumun bugün hizmet vermekte olduğu yeni binasına taşınma işlemi yapılmıştır.Kurumun yeni binası yaklaşık 600 öğrenci kapasiteli olup 4 katlı ve modern bir binadır.Büyük binaya taşınılmasıyla birlikte  9. sınıflarda  60 olan öğrenci kontenjanı 134’e çıkarılmış ve öğrenci sayısının kademeli olarak artırılması planlanmıştır.             2011 yılında ilk mezunlarını veren okulumuz Elmadağ ilçesinde dikkat çekici bir başarı seviyesi yakalamıştır.2013 yılında da üçüncü mezunlarını veren kurum, başarılı bir şekilde hizmet vermeye devam etmektedir.              2013-2014 yılıyla birlite 7. eğitim dönemine başlayan okulumuz aynı zamanda Avrupa Birliği Comenius Projesi ve Tübitak 4006 Bilim Fuarları Projesi  üyesidir. VİZYON Dünü, bugünü ve geleceği bütünleştirerek öğretmen olmanın idealini ve değişimini yaşayarak özgün, etkili ve nitelikli bir okul toplumu oluşturmaktır. MİSYON Öğrencilerimizin öz güven ve sorumluluk duygularını geliştirip, var olan potansiyellerini en iyi şekilde kullanmalarına fırsat tanıyıp, çağın gereksinmelerine cevap veren bireyler olmalarını ve öğrencilerimizi öğretmen yetiştiren yüksek öğretim kurumlarına yönlendirip öğrencilerimizin başarıyı yakalamalarını sağlamaktır. BAŞARILAR


Kaynak: http://gazisahinanadolu.meb.k12.tr

Gazi Şahin Anadolu Lisesi'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, Gazi Şahin Anadolu Lisesi 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Gazi Şahin Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: KURTULUŞ MAH. KORUYOLU CAD. ANADOLU LİSESİ BLOK NO: 6 ELMADAĞ / ANKARA

Tel: 0312 863 53 42

Fax: 0312 863 53 42

Web: http://gazisahinanadolu.meb.k12.tr

Bu içeriği değerlendirmek ister misiniz?

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x