Gebiz Şehit Abdullah Kara Anadolu Lisesi

Antalya / Serik

Yerleştirme Şekli Sınavsız
Başarı Puanı 63.8416
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Pansiyon yok
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
Gebiz Şehit Abdullah Kara Anadolu Lisesi güncel MEB verilerine göre okul başarı puanına göre yani sınavsız öğrenci almaktadır.
Gebiz Şehit Abdullah Kara Anadolu Lisesi'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu
Gebiz Şehit Abdullah Kara Anadolu Lisesi'nin yabanci dili İngilizce dir.
Gebiz Şehit Abdullah Kara Anadolu Lisesi'nde hazırlık sınıfı yok ve eğitim suresi 4 yıldır.
Gebiz Şehit Abdullah Kara Anadolu Lisesi proje okulu degildir.
Gebiz Şehit Abdullah Kara Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

2023
63.8416
2022
63.9928
2021
65.4916

Gebiz Şehit Abdullah Kara Anadolu Lisesi Antalya ili Serik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Gebiz Şehit Abdullah Kara Anadolu Lisesi 2024 LGS sınavında yerel yerleştirme ile yani sınavsız öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Son güncel yerleştirme bilgilerine göre 2024 yılına ait Gebiz Şehit Abdullah Kara Anadolu Lisesi okul başarı puanı 63.8416 olarak belirlenmiştir.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

Gebiz Şehit Abdullah Kara Anadolu Lisesi 2013-2014 Eğitim Öğretim yılından itibaren MEB Orta Öğretim Genel Müdürlüğünün 27/05/2013 tarih ve 69543144/105.01/1123838 sayılı teklifleri ile 27/05/2013 tarihli Bakanlık Makamının Olurları gereği Anadolu Lisesine dönüştürülmüştür.Serik Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün 06/04/2017 tarih ve 4699235 sayılı yazısı Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kurum Açma,Kapatma ve Ad Verme Komisyonunun 12/04/2017 tarih ve 2017/02 sayılı kararı,Antalya Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğünün 17/04/2017 tarih ve 5251885 sayılı MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne teklif yazıları ile okulumuzun ismi Gebiz Şehit Abdullah Kara Anadolu Lisesi olarak değiştirilmiştir.

Vizyon Bölge düzeyinde kaliteli eğitim veren,sosyal,kültürel ve sportif faaliyetlerle ilgi odağı haline gelmiş çağdaş bir eğitim ve kültür merkezi olmak.

Misyon Milli Eğitim Bakanlığımızın amaç ve ilkeleri doğrultusunda milli ve manevi değerlere sahip,kendisi ve çevresiyle barışık,geleceğe güvenle bakabilen,elindeki imkanları en verimli şekilde kullanan duyarlı bireyler yetiştirmek.

Başarılar Okulumuz İlçe ve İl çapındaki sosyal ve kültürel etkinliklere katılma gayreti içerisindedir.Okulumuz ilçede yapılan kros yarışmalarında erkekler ve kızlarda bireysel ve grup olarak genelde derece yapmaktadır. 2004-2005 Eğitim öğretim yılında kros yarışmalarında, ilçede takım halinde erkekler dalında birinci, kızlarda da ikinci olmuştur. 2005-2006 Eğitim öğretim yılında yine kızlar ve erkekler dalında kros müsabakalarında birincilik elde etmiştir. 2008-2009 Eğitim öğretim yılında bireysel olarak yine birincilikler mevcuttur. 2010-2011 Eğitim Öğretim yılında okulumuz, İl genelinde düzenlenen serbest güreş müsabakalarında ferdi olarak 73 kiloda(9/A-Yusuf BULUT)?la Antalya 3.?sü olmuştur.

 • Öğretmen :14
 • Öğrenci :110
 • Derslik :11
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :1
 • Öğretim Şekli :NORMAL
 • Bahçe :1
 • Saatler 08:35-15:45
 • Ulaşım ANTALYA VE SERİK´TEN ŞEHİR İÇİ SERVİSLERİ SÜREKLİ GEBİZ MERKEZE GELİP GİTMEKTEDİR.
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık il merkezine 40 km,ilçe merkezine 32 km uzaklıktadır.
 • Okulun YGS/LYS Başarı Durumu 2017 YILINDA OKULUMUZDAN 21 ÖĞRENCİ SINAVA GİRMİŞ,BU ÖĞRENCİLERDEN 13´Ü YÜKSEK ÖĞRETİME YERLEŞMİŞTİR.
 • LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi OKULUMUZUN 2017 DE YÜKSEK ÖĞRETİME YERLEŞME ORANI 61,90 DUR.

Kaynak: http://gebizsehitabdullahkaraandlisesi.meb.k12.tr

Gebiz Şehit Abdullah Kara Anadolu Lisesi'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, Gebiz Şehit Abdullah Kara Anadolu Lisesi 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

Okulun Görselleri
Gebiz Şehit Abdullah Kara Anadolu Lisesi
Gebiz Şehit Abdullah Kara Anadolu Lisesi
 • Antalya
  İl
 • Serik
  İlçe
Gebiz Şehit Abdullah Kara Anadolu Lisesi
Gebiz Şehit Abdullah Kara Anadolu Lisesi
 • Antalya
  İl
 • Serik
  İlçe
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Gebiz Şehit Abdullah Kara Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: GEBİZ MAH. YAVUZ SELİM CAD. LİSE A BLOK SİTESİ NO: 5 SERİK / ANTALYA

Tel: 0 (242) 736 70 29

Fax: 0 242 736 70 29

Web: http://gebizsehitabdullahkaraandlisesi.meb.k12.tr

Bu içeriği değerlendirin.

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x