Gökçen Anadolu Lisesi

İzmir / Tire

Yerleştirme Şekli Sınavsız
Başarı Puanı 60.6026
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Pansiyon yok
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
Gökçen Anadolu Lisesi güncel MEB verilerine göre okul başarı puanına göre yani sınavsız öğrenci almaktadır.
Gökçen Anadolu Lisesi'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu
Gökçen Anadolu Lisesi'nin yabanci dili İngilizce dir.
Gökçen Anadolu Lisesi'nde hazırlık sınıfı yok ve eğitim suresi 4 yıldır.
Gökçen Anadolu Lisesi proje okulu degildir.
Gökçen Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

2023
60.6026
2022
66.9345
2021
75.0599

Gökçen Anadolu Lisesi İzmir ili Tire İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Gökçen Anadolu Lisesi 2024 LGS sınavında yerel yerleştirme ile yani sınavsız öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Son güncel yerleştirme bilgilerine göre 2024 yılına ait Gökçen Anadolu Lisesi okul başarı puanı 60.6026 olarak belirlenmiştir.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

Okulumuz 25 Eylül 1968 yılında Ortaokul olarak açılmıştır. 1968-1969 eğitim - öğretim yılında 4 kız 33 erkek öğrenci, 1 stajyer öğretmeni ile köy odasında eğitime başlamıştır. 1972 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eski ilkokul binası yıkılarak yerine yeni ortaokul binası yapılmıştır. Yeni binada eğitime 30 kız, 121 erkek öğrenci ile öğrenime başlanmıştır. Okulumuzun 1998/1999 öğretim yılında son ortaokul mezunlarını vererek sadece lise olarak eğitime devam etmiştir. Okulumuzun lise kısmı ise Milli Eğitim Bakanlığının 24/09/1993 tarih ve 16456 sayılı onayı ile 1993 yılında açılmıştır. 1994 - 1995 eğitim öğretim yılında 5 erkek 10 kız toplam 15 öğrenci ile eğitime başlanmıştır. Okulumuzda 1999 - 2000 eğitim öğretim yılından itibaren sadece Lise öğrenimi verilmektedir. 2010/2011 öğretim yılında 54 erkek 104 kız toplam 158 öğrenci ile öğrenime devam etmektedir. Bu döneme kadar Liseden mezun olan 312 öğrencimiz, çeşitli üniversiteleri bitirerek değişik meslek alanlarında çalışmakta ve yeni kazanan öğrencilerimiz de üniversitelerde okumaktadırlar. Beldemiz ve çevre köylerdeki gençlerin eğitim öğretim görmelerinde ve hayata yetişmelerinde okulumuzun katkısı büyüktür.

Vizyon

Sadece akademik olarak donanımlı bireyler değil; aynı zamanda kendilerine güvenen, ahlaklı, nitelikli ve sorumluluk sahibi, geleceğe yönelik hedefleri olan bireyler yetiştirerek alanında fark oluşturacak bir kurum olmak.

Misyon

Öğrencilerimizi; milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan, insan haklarına ve Anayasanın başlangıcındaki temel ilkelere dayanan demokratik, laik ve sosyal bir hukuk Devleti olan Türkiye Cumhuriyetine karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getirmiş yurttaşlar olarak yetiştirmek.


Kaynak: http://gokcenanadolulisesi.meb.k12.tr

Gökçen Anadolu Lisesi'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, Gökçen Anadolu Lisesi 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Gökçen Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: GÖKÇEN MAH. TİRE CADDE NO:9/A TİRE/İZMİR

Tel: 0232 522 80 09 - 0232 522

Fax: 0232 522 80 09

Web: http://gokcenanadolulisesi.meb.k12.tr

Bu içeriği değerlendirin.

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x