Güroymak Selahattin Rahime Dur Kiz Anadolu İmam Hatip Lisesi

Bitlis / Güroymak

Yerleştirme Şekli Sınavsız
Başarı Puanı 69.2397
Kontenjan Türü Kız
Okulun Pansiyonu Pansiyon (Kız)
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
Güroymak Selahattin Rahime Dur Kiz Anadolu İmam Hatip Lisesi güncel MEB verilerine göre okul başarı puanına göre yani sınavsız öğrenci almaktadır.
Güroymak Selahattin Rahime Dur Kiz Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu kız için vardır.
Güroymak Selahattin Rahime Dur Kiz Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin yabanci dili İngilizce dir.
Güroymak Selahattin Rahime Dur Kiz Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde hazırlık sınıfı yok ve eğitim suresi 4 yıldır.
Güroymak Selahattin Rahime Dur Kiz Anadolu İmam Hatip Lisesi proje okulu degildir.
Güroymak Selahattin Rahime Dur Kiz Anadolu İmam Hatip Lisesi
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

2023
69.2397
2021
65.6969

Güroymak Selahattin Rahime Dur Kiz Anadolu İmam Hatip Lisesi Bitlis ili Güroymak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Güroymak Selahattin Rahime Dur Kiz Anadolu İmam Hatip Lisesi 2024 LGS sınavında yerel yerleştirme ile yani sınavsız öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Son güncel yerleştirme bilgilerine göre 2024 yılına ait Güroymak Selahattin Rahime Dur Kiz Anadolu İmam Hatip Lisesi okul başarı puanı 69.2397 olarak belirlenmiştir.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

Güroymak Selahattin Rahime Dur Kiz Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Güroymak Selahattin Rahime Dur Kiz Anadolu İmam Hatip Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Güroymak Selahattin Rahime Dur Kiz Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin iyi yönlerini, Güroymak Selahattin Rahime Dur Kiz Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarılarını, Güroymak Selahattin Rahime Dur Kiz Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, okulun olumsuz gördüğünüz yönleri yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.


Kaynak:

Güroymak Selahattin Rahime Dur Kiz Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, Güroymak Selahattin Rahime Dur Kiz Anadolu İmam Hatip Lisesi 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Güroymak Selahattin Rahime Dur Kiz Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: ŞİRİNTEPE MAH. 120. SOKAK NO:8 PK:13600 GÜROYMAK/BİTLİS

Bu içeriği değerlendirin.

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x