Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi

Adana / Çukurova

Yerleştirme Şekli Sınavsız
Başarı Puanı 93.1561
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Pansiyon yok
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi güncel MEB verilerine göre okul başarı puanına göre yani sınavsız öğrenci almaktadır.
Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu
Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi'nin yabanci dili İngilizce dir.
Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi'nde hazırlık sınıfı yok ve eğitim suresi 4 yıldır.
Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi proje okulu degildir.
Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

2023
93.1561
2022
91.2002
2021
95.0369

Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi Adana ili Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi 2024 LGS sınavında yerel yerleştirme ile yani sınavsız öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Son güncel yerleştirme bilgilerine göre 2024 yılına ait Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi okul başarı puanı 93.1561 olarak belirlenmiştir.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

Okulumuz Kuzey Adana olarak da tabir edilen özellikle son 20 yılda nüfus popülasyonunun oldukça arttığı lise olarak önemli bir eksikliğin hissedildiği Mahfesığmaz Mahallesinde Eylül-2006 da öğretim hayatına başlamıştır Seyhan Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi İlk yılında (2006-2007 ) 20 sınıf ve 420 öğrenci ile Adanada ki genel liseler arasında yerini alan okulumuz ikinci yılında (2007- 2008 ) 20 derslikte 760 öğrenci ve 24 öğretmen ile öğretimine devam etmiştir.

2012- 2013 Eğitim- Öğretim yılında ise okulumuz Anadolu lisesine dönüştürülmüştür. İlk yılında Anadolu lisesine 120 öğrenci almıştır ve okulumuz bu eğitim öğretim yılında ikili öğretimden normal öğretime geçmiştir.

27 derslikte, 740 öğrenci, 4 Yönetici ve 50 Öğretmen ile Eğitim-Öğretime devam etmektedir. Okulumuz Hayırsever işadamı Hacı Nazım Turgut tarafından sevgili eşi Hacı Hatice Turgut adına yaptırılmış, 2006 yılında Milli Eğitim Bakanlığına devredilmiştir. 2006-2007 Öğretim yılında Kurucu Müdür olarak atanan Mahmut Taşğın tarafından eğitim ve öğretime açılmıştır.

Fiziki anlamda birçok eksiği tamamlanmış olan okulumuzda kurulumu tamamlanmış ve hizmete geçmiş olan BT sınıfı,Kütüphane ve konferans salonumuz mevcuttur.

VİZYON : Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi mensubu olduğu için gurur duyulan, öğrencilerine verdiği eğitim ve öğretim ile ülkemizin çağdaş uygarlık düzeyine çıkmasına katkıda bulunan, öncü ve lider gençleri biz yetiştiririz.

MİSYON : Verdiği eğitim ve öğretim ile her alanda donanımlı, üretken, ahlaki değer ve toplumsal sorumluluk sahibi, Atatürk İlke Ve İnkılâplarını içinde özümsemiş, milletimizin ve insanlığın geleceğe güvenle bakmalarını mümkün kılacak bireyler yetiştirmek

BAŞARILAR : Okulun YGS/LYS Başarı Durumu :

 • 2013-2014 : %92.59
 • 2014-2015 : %88.46

LYS de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi :

 • 2013-2014 : %40
 • 2014-2015 : %37.5

Kaynak: http://hhtal.meb.k12.tr

Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: MAHFESIĞMAZ MAH. 79077 SK. NO: 2 ÇUKUROVA / ADANA

Tel: 90 322 232 15 99

Fax: 90 322 232 15 99

Web: http://hhtal.meb.k12.tr

Bu içeriği değerlendirin.

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x