Hacı Sabancı Anadolu Lisesi

Mersin / Yenişehir

Yerleştirme Şekli Sınavsız
Başarı Puanı 96.6290
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Pansiyon yok
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
Hacı Sabancı Anadolu Lisesi güncel MEB verilerine göre okul başarı puanına göre yani sınavsız öğrenci almaktadır.
Hacı Sabancı Anadolu Lisesi'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu
Hacı Sabancı Anadolu Lisesi'nin yabanci dili İngilizce dir.
Hacı Sabancı Anadolu Lisesi'nde hazırlık sınıfı yok ve eğitim suresi 4 yıldır.
Hacı Sabancı Anadolu Lisesi proje okulu degildir.
Hacı Sabancı Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

2023
96.6290
2022
95.1612
2021
93.9779

Hacı Sabancı Anadolu Lisesi Mersin ili Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Hacı Sabancı Anadolu Lisesi 2024 LGS sınavında yerel yerleştirme ile yani sınavsız öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Son güncel yerleştirme bilgilerine göre 2024 yılına ait Hacı Sabancı Anadolu Lisesi okul başarı puanı 96.6290 olarak belirlenmiştir.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

Vizyon HSAL olarak bölgemizde ilk sırada tercih edilen ve ülke genelinde de akademik sıralamada önde yer alan okullar arasında bulunmak için; "Hepimiz BİRİZ, en iyisi BİZİZ." diyoruz.

Misyon Hacı Sabancı Anadolu Lisesi olarak biz; öğrencilerimizi, Türk Milli Eğitiminin Temel Amaç ve İlkeleri doğrultusunda sosyal, kültürel ve akademik alanda başarılı bir eğitim düzeyine getirmek, personel ve öğrencilerin kişisel ve akademik kapasitelerini geliştirmeyi sağlayarak; Atatürk ilke ve inkılâplarını özümsemiş, insan hak ve özgürlüklerine saygılı, kendi ihtiyaçlarını bilen toplum içinde iyi ilişkiler kurabilen ve sorunları tanıyıp çözme yeteneğine ve sorumluluğuna sahip dünya vatandaşı gençler yetiştirmek için VARIZ.

Başarılar Lys %70 başarı


Kaynak: http://mersinhsal.meb.k12.tr

Hacı Sabancı Anadolu Lisesi'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, Hacı Sabancı Anadolu Lisesi 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Hacı Sabancı Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: DUMLUPINAR MAH. GAZİ MUSTAFA KEMAL BUL. HACI SABANCI ANADOLU LİSESİ SİTESİ NO: 461A YENİŞEHİR / MERSİN

Tel: (324) 325 90 37

Fax: 324 327 30 27

Web: http://mersinhsal.meb.k12.tr

Bu içeriği değerlendirin.

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x