Halil Akkanat Çok Programlı Anadolu Lisesi (AL)

İstanbul / Esenyurt

Yerleştirme Şekli Sınavsız
Başarı Puanı 64.5949
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Pansiyon yok
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
Halil Akkanat Çok Programlı Anadolu Lisesi (AL) güncel MEB verilerine göre okul başarı puanına göre yani sınavsız öğrenci almaktadır.
Halil Akkanat Çok Programlı Anadolu Lisesi (AL)'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu
Halil Akkanat Çok Programlı Anadolu Lisesi (AL)'nin yabanci dili İngilizce dir.
Halil Akkanat Çok Programlı Anadolu Lisesi (AL)'nde hazırlık sınıfı yok ve eğitim suresi 4 yıldır.
Halil Akkanat Çok Programlı Anadolu Lisesi (AL) proje okulu degildir.
Halil Akkanat Çok Programlı Anadolu Lisesi (AL)
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

2023
64.5949
2022
65.2572
2021
71.6807

Halil Akkanat Çok Programlı Anadolu Lisesi (AL) İstanbul ili Esenyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Halil Akkanat Çok Programlı Anadolu Lisesi (AL) 2024 LGS sınavında yerel yerleştirme ile yani sınavsız öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Son güncel yerleştirme bilgilerine göre 2024 yılına ait Halil Akkanat Çok Programlı Anadolu Lisesi (AL) okul başarı puanı 64.5949 olarak belirlenmiştir.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

Okulumuz 2003 yılında Mermeriş Türk Ticaret A.Ş´nin hibe ettiği arsa üzerine Akkanat SAğlık Eğitim Vakfı tarafından yapılıp M.E.B ´e devredilmiş olup 2004-2005 öğretim yılında Genel Lise,Meslek Lisesi (Bilişim -Muhasebe ve Giyim bölümleri) ile Yabancı Dil Ağırlıklı Lise olarak 5 dalda eğitim öğretime başlamıştır. Yabancı Dil ağırlıklı liselerin kaldırılması ile halen Genel Lise,Meslek Lisesi (Bilişim -Muhasebe ve Giyim bölümleri) ile eğitim öğretim verilen okulumuzda 3 giyim atölyesi, 3 bilgisayar laboratuarı,1 fen bilimleri laboratuarı,1 resim atölyesi ve 195 kişilik konferans salonu bulunmaktadır.

Beyinsel ve bedensel kişilik gelişimini öne çıkran bir anlayışla hem akademik hem mesleki eğitim verilen okulumuzda 1 müdür (aynı zamanda okulumuzda kurucu müdürü de olan) 1 müdür baş yardımcısı, 4 müdür yardımcısı ile 110 öğretmen görev yapmaktadır.

Alanlarımız:

 • Bilişim Teknolojileri Alanı
 • Giyim Teknolojileri Alanı
 • Muhasebe ve Finansman Alanı

Vizyon Öğrencilerimizi; yenilikçi, sosyal nitelikli, başarısını ve kişisel gelişimini tamamlamış, ulusal ve çevresel değerleri özümsemiş, üretken bireyler olmasını sağlama ve bir yüksek öğrenim programına hazırlamaktır.

Misyon Bölgesinde; teknik, bilimsel ve dil alanında kaliteli eğitim veren, veli ve öğrencilerce güvenle tercih edilen, milli ve insani değerleri kazanmış, üretken bireyleri yaşama ve yüksek öğrenime hazırlayan seçkin bir eğitim ve öğretim kurumu olmaktır.

 • Öğretmen :110
 • Rehber Öğretmen :4
 • Öğrenci :2012
 • Derslik :23
 • BT Sınıfı :4
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :1
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :3
 • Öğretim Şekli :İKİLİ-TAM GÜN
 • Saatler 07-00 18:30
 • Ulaşım Okulumuza 142 Boğazköy - Avcılar 146 Boğazköy - Bakırköy 146T Boğazköy - Yenikapı 76D Bahçeşehir - Taksim 147 Şahintepesi - Avcılar Avcılar - Esenkent Hadımköy - Esenkent - Avcılar Büyükçekmece - Evren San. Sefaköy - Hoşdere İETT ve Dolmuşlarla Ulaşım sağlanmaktadır.

Kaynak: http://halilakkanatcpl.meb.k12.tr

Halil Akkanat Çok Programlı Anadolu Lisesi (AL)'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, Halil Akkanat Çok Programlı Anadolu Lisesi (AL) 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Halil Akkanat Çok Programlı Anadolu Lisesi (AL) ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: AŞIK VEYSEL MAH. TALATPAŞA CADDE NO:34 PK:34510 ESENYURT/İSTANBUL

Tel: 0212 672 57 15

Fax: 0212 672 57 14

Web: http://halilakkanatcpl.meb.k12.tr

Bu okulu değerlendirin.

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x