Hasan Ali Yücel Anadolu Lisesi

Bursa / Osmangazi

Yerleştirme Şekli Sınavsız
Başarı Puanı 88.8727
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Pansiyon yok
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
Hasan Ali Yücel Anadolu Lisesi güncel MEB verilerine göre okul başarı puanına göre yani sınavsız öğrenci almaktadır.
Hasan Ali Yücel Anadolu Lisesi'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu
Hasan Ali Yücel Anadolu Lisesi'nin yabanci dili İngilizce dir.
Hasan Ali Yücel Anadolu Lisesi'nde hazırlık sınıfı yok ve eğitim suresi 4 yıldır.
Hasan Ali Yücel Anadolu Lisesi proje okulu degildir.
Hasan Ali Yücel Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

2023
88.8727
2022
84.7779
2021
87.6306

Hasan Ali Yücel Anadolu Lisesi Bursa ili Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Hasan Ali Yücel Anadolu Lisesi 2024 LGS sınavında yerel yerleştirme ile yani sınavsız öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Son güncel yerleştirme bilgilerine göre 2024 yılına ait Hasan Ali Yücel Anadolu Lisesi okul başarı puanı 88.8727 olarak belirlenmiştir.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

Okulumuzun taban alanı 920 m² ,4 kat bina alanı 3680 m² olup bahçesi ile birlikte toplam 12112 m² alan içerisindedir ancak okul bahçesine Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi ve 2009 yılında spor salonu yapılması ile birlikte okul bahçesi 4000 m² civarında kalmıştır.

Hasan Ali Yücel Anadolu Lisesi ilk kurulduğunda tekli eğitim öğretim yapmakta iken 2005 - 2006 eğitim öğretim yılından itibaren ikili öğretime geçmiştir.

Binamızda ilk kurulduğunda 29 derslik, 1 Fizik, 1 Biyoloji laboratuarı bulunmakta iken daha sonra ihtiyaca göre derslik sayısı 27, 1 Fizik,1 Kimya,1 Biyoloji laboratuarı,1 Eğitim Destek Odası ve Resim Atölyesi, 1 Müzik Çalışma Odası, 1 Kütüphane, 1 Çok Amaçlı Salon olarak düzenlenmiştir.

2012-2013 eğitim-öğretim yılından itibaren okulumuz Anadolu Lisesine dönüştürülmüş ve 180 öğrenci kayıt yapılarak Anadolu Lisesinde tekli eğitim Genel Lise öğrencilerine ise çiftli eğitim verilmektedir.

Hasan Ali Yücel Anadolu Lisesinde yeterli derecede bilgi birikimlerini, teknolojiyi öğrencilere aktarılabilecek kapasitede eğitim ve öğretim kadromuz mevcuttur. Açıldığı günden bu güne kadar başarıları ile sürekli ses getirmiş ve Bursanın yükselen yıldızı olmuştur.

Okulumuza açıldıktan sonra; Atatürkün ölümünden sonra 1938 - 1946 tarihleri arasında Celal Bayar Kabinesinde Milli Eğitim Bakanlığı yapan Hasan Ali Yücelin adı verilmiştir.

Vizyon Milli ve evrensel değerleri benimsemiş, akademik kapasitesi yüksek, çağın gereklerini anlayıp yorumlayabilen, özgür düşünme ve düşündüklerini doğru ifade etme yeteneğine sahip, sağduyulu bireyler yetiştirmek için varız.

Misyon Ülkemizin insan ihtiyacına cevap verebilecek, kaliteli, donanımlı, öğrenmeyi seven, temsil yeteneği yüksek bireylerin yetiştirildiği marka okul olmak.

 • Öğretmen :60
 • Rehber Öğretmen :2
 • Öğrenci :750
 • Derslik :27
 • Müzik Sınıfı :1
 • Resim Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :3
 • Konferans Salonu :1
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Tekli Öğretim
 • Saatler Sabah 08:40 - 11:50 Öğle Arası 11:50 - 12:45 Öğleden Sonra:12:45 -15:55
 • Okulun YGS/LYS Başarı Durumu
 • 2013-2014--->%50
 • 2014-2015--->%58

LYS de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi

 • 2013-2014--->%49
 • 2014-2015--->%56

Kaynak: http://bursahayal.meb.k12.tr

Hasan Ali Yücel Anadolu Lisesi'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, Hasan Ali Yücel Anadolu Lisesi 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Hasan Ali Yücel Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: DİKKALDIRIM MAH. ZÜBEYDE HANIM CAD. HASAN ALİ YÜCEL ANADOLU LİSESİ BLOK NO: 33 İÇ KAPI NO: 1 OSMANGAZİ / BURSA

Tel: 02242343400

Fax: 02242337188

Web: http://bursahayal.meb.k12.tr

Bu içeriği değerlendirin.

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x