Hayreddin Karaman Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

İstanbul / Bağcılar

Yerleştirme Şekli Sınavsız
Başarı Puanı 65.3935
Kontenjan Türü Kız
Okulun Pansiyonu Pansiyon yok
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
Hayreddin Karaman Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi güncel MEB verilerine göre okul başarı puanına göre yani sınavsız öğrenci almaktadır.
Hayreddin Karaman Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu
Hayreddin Karaman Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin yabanci dili İngilizce dir.
Hayreddin Karaman Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde hazırlık sınıfı yok ve eğitim suresi 4 yıldır.
Hayreddin Karaman Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi proje okulu degildir.
Hayreddin Karaman Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

2023
65.3935
2021
48.4074

Hayreddin Karaman Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi İstanbul ili Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Hayreddin Karaman Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 2024 LGS sınavında yerel yerleştirme ile yani sınavsız öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Son güncel yerleştirme bilgilerine göre 2024 yılına ait Hayreddin Karaman Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi okul başarı puanı 65.3935 olarak belirlenmiştir.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

Ağustos 2012 tarihinde hayreddin karaman kız imam hatip lisesi ve orta okulu olarak eğitim öğretime açılmıştır.2014-2015 eğitim öğretim yılınında anadolu imam hatip lisesi olarak eğitim öğretim hayatına devam etmektedir.

Vizyon Bilim ve teknolojinin farkında olan, değişime ve gelişime açık, öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden, değerlerini yaşayan ve yaşatan, hoşgörü sahibi, farklılıkları zenginlik kabul eden, en az bir yabancı dili çok iyi bilen, yüksek moral değere sahip, kendine güvenen, katılımcı, kendini sorgulayan etkili ve nitelikli, bireyler yetiştirmektir. Dünya ilklerinin arasına girmek için başarıyla yoluna devam ederek o seviyeyi yakalamaktır. İki taraflı ilimlerin tahsilinin insanı yücelttiğinin farkında olarak, dini ve dünyevi ilimleri en güzel bir şekilde tahsil etmektir. Hülasa iyi insan, güzel Müslüman yetiştirmektir.

Misyon Öğrencilerimizin; Bilgili, becerili, dürüst, sorumluluğunu bilen araştıran, sorgulayan, paylaşan, çok yönlü ve tarafsız bakabilen Çevresiyle olumlu iletişim kurabilen Ortak bir genel kültürle, soruların farkında olabilen, ülkemizin kalkınmasına yardımcı olabilecek İlgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda yükseköğretime ve hayata iyi bir şekilde hazırlanmış dinini doğru ve etkili yaşayan, yaşatan, anlayan, büyüklerini sayan, özgür bir yaşam tarzını benimseyen, maneviyatına sahip çıkan, vatanını ve milletini seven, İnsan haklarına saygılı ve duyarlı bireyler olmalarını sağlamaktır. Ayrıca dünya imarı için temiz nesiller yetiştirme düşüncesini benimsemektir.

 • Öğretmen :85
 • Rehber Öğretmen :2
 • Öğrenci :2140
 • Derslik :42
 • Müzik Sınıfı :1
 • Resim Sınıfı :1
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :İKİLİ
 • Saatler 07:00 DERS BAŞLAMA 19:00 DERS BİTİŞ
 • Ulaşım METRO VE OTOBÜS

Kaynak: http://hayreddinkaramankizanadoluihl.meb.k12.tr

Hayreddin Karaman Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, Hayreddin Karaman Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Hayreddin Karaman Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: DEMİRKAPI MAH. 1640. SK. NO: 21 İÇ KAPI NO: 1 BAĞCILAR / İSTANBUL

Tel: 0 (212) 445 60 75

Fax: 0 (212) 445 60 72

Web: http://hayreddinkaramankizanadoluihl.meb.k12.tr

Bu içeriği değerlendirin.

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x