Hayrettin Duran Anadolu Lisesi

İzmir / Bornova

Yerleştirme Şekli Sınavsız
Başarı Puanı 85.5717
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Pansiyon yok
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
Hayrettin Duran Anadolu Lisesi güncel MEB verilerine göre okul başarı puanına göre yani sınavsız öğrenci almaktadır.
Hayrettin Duran Anadolu Lisesi'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu
Hayrettin Duran Anadolu Lisesi'nin yabanci dili İngilizce dir.
Hayrettin Duran Anadolu Lisesi'nde hazırlık sınıfı yok ve eğitim suresi 4 yıldır.
Hayrettin Duran Anadolu Lisesi proje okulu degildir.
Hayrettin Duran Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

2023
85.5717
2022
85.4745
2021
86.3611

Hayrettin Duran Anadolu Lisesi İzmir ili Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Hayrettin Duran Anadolu Lisesi 2024 LGS sınavında yerel yerleştirme ile yani sınavsız öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Son güncel yerleştirme bilgilerine göre 2024 yılına ait Hayrettin Duran Anadolu Lisesi okul başarı puanı 85.5717 olarak belirlenmiştir.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

Bornova belediyesine ait olan Atatürk Mahallesi Hürriyet Caddesinde bulunan 16.575 m2 arsanın encümen kararı ile hazineye devredilmesi ve tamamı devlet olanakları ile 20.12.1988 tarihinde 1.223.488 TL ihale bedeli ile yaptırılarak 30.06.1991 tarihinde tamamlanmış, 1991-1992 Eğitim Öğretim yılında eğitime geçmiştir. Milli Eğitim Bakanlığına yaptığı bağışlardan dolayı 16.11.1989 tarih ve 12284 sayılı yazı ile okulumuza; hayırsever Hayrettin DURAN’IN ismi verilmiştir. 1991-1992 Eğitim Öğretim Yılında öğretime başlamıştır. 1991 1992 Eğitim Öğretim Yılında genel lise ile birlikte okulun bir bölümü Anadolu Lisesi olarak faaliyetini sürdürmüştür. 1993 yılına kadar genel lise statüsünde devam etmiş 1993-1994 Eğitim Öğretim Yılında Yabancı Dil Ağırlıklı Lise bünyesine eklenmiştir.Genel Lise ve Yabancı dil Ağırlıklı Lise olarak eğitimi sürdürmekteyken 2013 yılına kadar 4 yıllık Genel Lise olarak devam etmekte iken, 2013-2014 Eğitim öğretim yılında Anadolu Lisesi statüsüne geçmiştir.             Okulumuzda şu anda 24 Derslik, 1 BT sınıfı, 1 kütüphane, 1 Görsel Sanatlar Atölyesi, 1 Çok Amaçlı Salon, 1Revir bulunmaktadır.             Okulumuz 70 öğretmen, 3 idareci, 3 rehber öğretmen ile eğitim-öğretime devam etmektedir. 1 tane idari hizmetlerde çalışanımız ve 3 tane yardımcı hizmetlerde çalışanımız mevcuttur. Ayrıca memur olarak 2 çalışanımız vardır.  Okulumuz bahçesi 5749 m2alanı kaplamaktadır. Okulumuz bahçesinde 1tane kantin mevcuttur, 3 tane basketbol sahası,1 tane futbol sahası, 1 tane voleybol sahası ve 1 tane kapalı spor salonu ve yeşil alanlar mevcuttur. Vizyon: Akademik başarılarıyla birlikte, sosyal, kültürel ve sportif alanlarda ulusal ve uluslar arası düzeyde ve başarılarıyla tanınan bir okul olmak. Misyon: İnsani değerler ve ülke değerlerine bağlı, kendini geliştiren, düşünen, sorgulayan, üreten bireyler yetiştirmek. Başarılar:


Kaynak: http://hdal.meb.k12.tr

Hayrettin Duran Anadolu Lisesi'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, Hayrettin Duran Anadolu Lisesi 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Hayrettin Duran Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: KIZILAY MAH. HÜRRİYET CADDE NO:2 PK:35030 BORNOVA/İZMİR

Tel: 232 374 24 43

Fax: 232 374 24 43

Web: http://hdal.meb.k12.tr

Bu okulu değerlendirin.

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x