Hikmet Nazif Kurşunoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

İstanbul / Bağcılar

Yerleştirme Şekli Sınavsız
Başarı Puanı 66.7102
Kontenjan Türü Kız
Okulun Pansiyonu Pansiyon yok
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
Hikmet Nazif Kurşunoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi güncel MEB verilerine göre okul başarı puanına göre yani sınavsız öğrenci almaktadır.
Hikmet Nazif Kurşunoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu
Hikmet Nazif Kurşunoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin yabanci dili İngilizce dir.
Hikmet Nazif Kurşunoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde hazırlık sınıfı yok ve eğitim suresi 4 yıldır.
Hikmet Nazif Kurşunoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi proje okulu degildir.
Hikmet Nazif Kurşunoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

2023
66.7102
2021
58.7103

Hikmet Nazif Kurşunoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul ili Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Hikmet Nazif Kurşunoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2024 LGS sınavında yerel yerleştirme ile yani sınavsız öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Son güncel yerleştirme bilgilerine göre 2024 yılına ait Hikmet Nazif Kurşunoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul başarı puanı 66.7102 olarak belirlenmiştir.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

Okulumuz; Kız Teknik Öğretim Genel Müdürlüğünün teklifi ve Bakanlığımızın 27.07.2000 tarih ve 2262 sayılı olurları ile 01.09.2000 tarihinde 2000-2001 Eğitim-Öğretim yılında Bağcılar ilçesi Çiftlik mevkii Fevzi Çakmak Mahallesi 10/9 sokakta Münir Nurettin Selçuk İlköğretim Okulu bahçesinde bulunan eski binanın bir bölümünde eğitim öğretime başlamıştır.

Okulumuz ilk açıldığında; Anadolu Meslek Lisesi: Bilgisayar Bölümü Hazırlık sınıfı 22 öğrenci, Tekstil Konfeksiyon Bölümü Hazırlık sınıfı 22 öğrenci. Meslek Lisesi; Çocuk Gelişimi Bölümü 9. sınıf 62 öğrenci. Toplam 106 öğrenci ile eğitim öğretime başlamıştır.

Okulumuz 25.08.2001 tarihinde şimdi içinde bulunduğumuz bağışçı Hikmet Nazif Kurşunoğlu tarafından yaptırılan binaya taşınmıştır.

Okulumuz bünyesinde 2007/2008 Eğitim-Öğretim yılından itibaren Açık Öğretim Meslek Lisesi yüz yüze eğitim dersleri başlamıştır. 2010/2011 Eğitim öğretim yılında Çocuk Gelişimi ve Eğitimi ile Giyim Üretim Teknolojisi alanında 335 devamlı öğrencisiyle faaliyetine devam etmektedir. 2010/2011 Eğitim - Öğretim yılı itibarı ile okulumuzda 4 alanda 970 öğrenci ve 49 öğretmen ve 5 hizmetli ile eğitim ve öğretim faaliyetleri sürdürülmektedir.

Alanlarımız

 • Çocuk Gelişimi ve Eğitimi (Meslek Lisesi bünyesinde)
 • Giyim Üretim Teknolojileri ( Meslek ve Anadolu Meslek Lisesi bünyesinde)
 • Bilişim Teknolojileri (Meslek ve Anadolu Meslek Lisesi bünyesinde)
 • Grafik ve Fotoğraf (Anadolu Meslek Lisesi bünyesinde)
 • Vizyon Geleceğe yön veren, özgün düşünen, sorgulayan, üretken bireyler yetiştirmek, mezun öğrencilerimizin ortaya koydukları ürünlerle çalıştıkları iş yerlerine ve topluma katkı sağlayan bireyler yetiştiren kurum olmak. Okulumuzda eğitim verilen alanlarda aynı seviyede başarıyı yakalamak, her öğrencimizin mezun olduğu bölümden memmun olmasını sağlamak. Sanayi ve hizmet alanında nitelikli ara eleman yetiştirmek. Paydaşlarımız tarafından okulumuzun meslek alanında başarılı öğrenci yetiştiren kurum olarak tanınmak. Okulu yöneticiler, öğretmenler, öğrenciler ve veliler için sosyal yaşam alanları haline getirmek. İlgilerine göre onları bireysel kurslar, gezi, seminer v.b. etkinliklerle desteklemek.

  Misyon Türk Milli Eğitiminin Genel Amaçları, temel ilkeleri ve mesleki eğitim hedefleri doğrultusunda Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı Türkiye Cumhuriyeti'ne karşı görev ve sorumluluklarını bilen milli ve ahlaki değerlere sahip mesleki alanda yeterli donanıma ve uygulama becerisine sahip, üretime katkısı olan, okumayı seven, ne istediğini bilen, çağın gereksinmelerine cevap verebilen bireyler yetiştirmek.

  • Öğretmen :62
  • Öğrenci :1086
  • Derslik :22
  • Kütüphane :1
  • Konferans Salonu :1
  • Ulaşım 97M, 97, 98E, HT1, HT12, 97E ve Güneşli semtinden geçen bütün dolmuşlar.
  • Yerleşim Yeri Koçman cd. başak sk. no:2 bağlar mh. bağcılar/istanbul
  • İl/İlçe Merkezine Uzaklık Bağcılar Merkeze 3km

Kaynak: http://hnkursunoglu.meb.k12.tr

Hikmet Nazif Kurşunoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, Hikmet Nazif Kurşunoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Hikmet Nazif Kurşunoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: BAĞLAR MAH. 25. SK. NO: 2 BAĞCILAR / İSTANBUL

Tel: 02126558755

Fax: 02126558766

Web: http://hnkursunoglu.meb.k12.tr

Bu içeriği değerlendirmek ister misiniz?

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x