İbrahim Turhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

İstanbul / Esenler

Yerleştirme Şekli Sınavsız
Başarı Puanı 78.5491
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Pansiyon yok
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
İbrahim Turhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi güncel MEB verilerine göre okul başarı puanına göre yani sınavsız öğrenci almaktadır.
İbrahim Turhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu
İbrahim Turhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin yabanci dili İngilizce dir.
İbrahim Turhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde hazırlık sınıfı yok ve eğitim suresi 4 yıldır.
İbrahim Turhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi proje okulu degildir.
İbrahim Turhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

2023
78.5491
2022
79.0909
2021
76.9832

İbrahim Turhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul ili Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

İbrahim Turhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2024 LGS sınavında yerel yerleştirme ile yani sınavsız öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Son güncel yerleştirme bilgilerine göre 2024 yılına ait İbrahim Turhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul başarı puanı 78.5491 olarak belirlenmiştir.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

Bakanlık tarafında İstanbul genelindeki Çok Programlı Anadolu Liselerinden 27 tanesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne dönüştürüldü.

Bu kapsamda okulumuzun yeni adı İBRAHİM TURHAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ oldu.

Bu değişiklikle birlikte 9. sınıflarda sadece Anadolu Meslek Lisesi öğrencisi alabileceğiz. Geçen yıllardaki gibi Anadolu Lisesi öğrencisi alamayacağız.

Mevcut olan 10,11 ve 12. Sınıflarımızda Anadolu Lisesi türünde okuyan öğrencilerimiz için bir değişiklik söz konusu olmayıp onlar okulumuzda devam edecektir.

Okulumuzda Bulunan Alanlar:

  • Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı
  • Grafik ve Fotoğraf Alanı
  • Halkla İlişkiler ve Organizasyon Hizmetleri Alanı

Kaynak: http://ibrahimturhanmtal.meb.k12.tr

İbrahim Turhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, İbrahim Turhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde İbrahim Turhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: YAVUZ SELİM MAH. MEHTAP SK. NO: 4 ESENLER / İSTANBUL

Tel: 0212 562 0099

Fax: 0 212 562 00 98

Web: http://ibrahimturhanmtal.meb.k12.tr

Bu içeriği değerlendirin.

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x