İzmir Buca Aybers Hikmet Karabacak Anadolu Lisesi

İzmir / Buca

Yerleştirme Şekli Sınavsız
Başarı Puanı 90.6632
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Pansiyon yok
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
İzmir Buca Aybers Hikmet Karabacak Anadolu Lisesi güncel MEB verilerine göre okul başarı puanına göre yani sınavsız öğrenci almaktadır.
İzmir Buca Aybers Hikmet Karabacak Anadolu Lisesi'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu
İzmir Buca Aybers Hikmet Karabacak Anadolu Lisesi'nin yabanci dili İngilizce dir.
İzmir Buca Aybers Hikmet Karabacak Anadolu Lisesi'nde hazırlık sınıfı yok ve eğitim suresi 4 yıldır.
İzmir Buca Aybers Hikmet Karabacak Anadolu Lisesi proje okulu degildir.
İzmir Buca Aybers Hikmet Karabacak Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

2023
90.6632
2022
86.7332
2021
89.0016

İzmir Buca Aybers Hikmet Karabacak Anadolu Lisesi İzmir ili Buca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

İzmir Buca Aybers Hikmet Karabacak Anadolu Lisesi 2024 LGS sınavında yerel yerleştirme ile yani sınavsız öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Son güncel yerleştirme bilgilerine göre 2024 yılına ait İzmir Buca Aybers Hikmet Karabacak Anadolu Lisesi okul başarı puanı 90.6632 olarak belirlenmiştir.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

Okulumuz Hayırseverlerimiz Aybers KARABACAK Hanım ve Halil Hikmet KARABACAK Beyin katkıları ile 2004 yılında inşaatı tamamlanmıştır. Okulumuz 2004-2005 Eğitim Öğretim yılında dönemin Milli Eğitim Bakanı Hüseyin ÇELİK tarafından açıldı. VİZYON : Çağa yön veren değişim ve gelişimin adresi olmak. MİSYON : Yaratıcılığın ve eleştirel bakış açısının, teknoloji toplumundaki hızlı değişimine uyum sağlayabilecek özgüven ve becerilere sahip olmanın, akademik başarı ve gelişim için gerekli olduğunu fark eder. Tutarlılık, sorumluluk, öncelik, güvenirlik bağımsız düşünce, problem çözme, iletişim, empati, sebat ve takım çalışması gibi liderlik için gerekli tutum ve alışkanlıkları geliştirmeye çalışır. Öğrencilerini yüksek ahlaki değerler edinmeye, insanlığın başarılarını anlayıp takdir etmeye, fiziksel ve ruhsal sağlık için gerekli bilgi ve becerileri edinmeye teşvik eder. Toplam kalite yönetimi çerçevesinde eğitimde kaliteyi arttırmak, öğrencilerin bireysel ilgi ve yetenekleri göz önünde tutarak her bireyin sahip olduğu potansiyeli en üst seviyeye çıkarmak, yönetim ve eğitim personelinin yeterliliklerini arttırarak, mesleki becerilerini geliştirmek, kaynak kullanımında daha etkili ve verimli olmak amaçlanır.


Kaynak: http://ahkal.meb.k12.tr

İzmir Buca Aybers Hikmet Karabacak Anadolu Lisesi'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, İzmir Buca Aybers Hikmet Karabacak Anadolu Lisesi 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde İzmir Buca Aybers Hikmet Karabacak Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: KURUÇEŞME MAH. 205/6 SOKAK NO:9 PK:35390 BUCA/İZMİR

Tel: 2324539500

Fax: 2324530802

Web: http://ahkal.meb.k12.tr

Bu içeriği değerlendirin.

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x