Kadirli Şehit Öğretmen Orhan Gök Anadolu Lisesi

Osmaniye / Kadirli

Yerleştirme Şekli Sınavsız
Başarı Puanı 93.0271
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Pansiyon yok
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
Kadirli Şehit Öğretmen Orhan Gök Anadolu Lisesi güncel MEB verilerine göre okul başarı puanına göre yani sınavsız öğrenci almaktadır.
Kadirli Şehit Öğretmen Orhan Gök Anadolu Lisesi'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu
Kadirli Şehit Öğretmen Orhan Gök Anadolu Lisesi'nin yabanci dili İngilizce dir.
Kadirli Şehit Öğretmen Orhan Gök Anadolu Lisesi'nde hazırlık sınıfı yok ve eğitim suresi 4 yıldır.
Kadirli Şehit Öğretmen Orhan Gök Anadolu Lisesi proje okulu degildir.
Kadirli Şehit Öğretmen Orhan Gök Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

2023
93.0271
2022
93.0930
2021
92.6065

Kadirli Şehit Öğretmen Orhan Gök Anadolu Lisesi Osmaniye ili Kadirli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Kadirli Şehit Öğretmen Orhan Gök Anadolu Lisesi 2024 LGS sınavında yerel yerleştirme ile yani sınavsız öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Son güncel yerleştirme bilgilerine göre 2024 yılına ait Kadirli Şehit Öğretmen Orhan Gök Anadolu Lisesi okul başarı puanı 93.0271 olarak belirlenmiştir.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

2005-2006 eğitim-öğretim yılı başında itibaren Anadolu lisesine dönüştürülmüş ve " ŞEHİT ÖĞRETMEN ORHAN GÖK ANADOLU LİSESİ" adını almıştır.

Okulumuzun amacı; Türk Milli Eğitiminin amaçları doğrultusunda; öğrencilerin ilgi, yetenek ve başarılarına göre yüksek öğretim programlarına hazırlanmalarını, yabancı dili dünyadaki bilimsel ve teknolojik gelişmeleri izleyebilecek düzeyde öğrenmelerini sağlamaktır. Açıldığı yıldan itibaren Osmaniye'de gözde eğitim kurumlarından birisi olmayı hedefleyen Şehit Öğretmen Orhan Gök Anadolu Lisesi, seçkin kadrosuyla kısa zamanda eğitim-öğretim, sosyal ve kültürel faaliyetlerde ön plana çıkmayı başarmıştır. İlk mezunlarını 2008-2009 Öğretim yılında veren okulumuz; bir müdür, bir müdür yardımcısı, 37 öğretmen, bir Memur, bir hizmetli ve 572 öğrenci ile eğitim-öğretime devam etmektedir.

VİZYON : Osmaniye/Kadirli de ilk sıralarda tercih edilen orta öğretim kurumu olarak, öğrencilerine uluslararası standartlarda eğitim veren ve her yıl artan sayıda üst öğrenim kurumlarına yerleştiren bir okul olmak.

MİSYON : Atatürk ilke ve inkılâpları doğrultusunda; Öğrencilerimizi kendisi ve çevresiyle barışık, çok yönlü bakabilme becerisine sahip, çağın gelişen ihtiyaçlarına ayak uydurabilecek nitelikte, liderlik özelliği olan bireyler olarak yetiştirmek ve onların yeteneklerine uygun yüksek öğretim programlarına yerleşmelerini sağlamaktır.

 • Öğretmen : 40
 • Öğrenci : 572
 • Derslik : 22
 • BT Sınıfı : 1
 • Kütüphane : 1
 • Fen Labaratuarı: 3
 • Konferans Salonu : 1
 • Öğretim Şekli : Normal Öğretim
 • Saatler : 7:30 -15:00

Kaynak: http://sogal.meb.k12.tr

Kadirli Şehit Öğretmen Orhan Gök Anadolu Lisesi'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, Kadirli Şehit Öğretmen Orhan Gök Anadolu Lisesi 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Kadirli Şehit Öğretmen Orhan Gök Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: ŞEHİT KANSU KÜÇÜKATEŞ MAH. KIRCAALİ CADDE NO:8 PK:80750 KADİRLİ/OSMANİYE

Tel: 3287180758

Fax: 3287180890

Web: http://sogal.meb.k12.tr

Bu içeriği değerlendirin.

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x