Karaisalı Anadolu Lisesi

Adana / Karaisalı

Yerleştirme Şekli Sınavsız
Başarı Puanı 76.2065
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Pansiyon (Kız)
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
Karaisalı Anadolu Lisesi güncel MEB verilerine göre okul başarı puanına göre yani sınavsız öğrenci almaktadır.
Karaisalı Anadolu Lisesi'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu kız için vardır.
Karaisalı Anadolu Lisesi'nin yabanci dili İngilizce dir.
Karaisalı Anadolu Lisesi'nde hazırlık sınıfı yok ve eğitim suresi 4 yıldır.
Karaisalı Anadolu Lisesi proje okulu degildir.
Karaisalı Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

2023
76.2065
2022
42.9266
2021
65.1686

Karaisalı Anadolu Lisesi Adana ili Karaisalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Karaisalı Anadolu Lisesi 2024 LGS sınavında yerel yerleştirme ile yani sınavsız öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Son güncel yerleştirme bilgilerine göre 2024 yılına ait Karaisalı Anadolu Lisesi okul başarı puanı 76.2065 olarak belirlenmiştir.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

Okulumuz Karaisalı Lisesi adı ile Selampınar mahallesinde (Şimdiki Atatürk Ortaokulu nun yerinde ) 1977 yılında yaptırılarak hizmete girmiş ilk mezunlarını 1980 yılında vermiştir.

2002 yılında şu anki mevcut binamıza eğitim hizmetine devam edildi. Mevcut okul bahçesine 2006 yılında yemekhane konferans salonu ve atölye binası eklenmiştir.

Okulumuzun 2004 yılında Çok Programlı Liseye dönüştürülmüştür. 2004 ile 2006 yılları arasında Karaisalı Çok Programlı Lisesi; Genel Lise, Elektrik, Muhasebe, Bilgisayar bölümleri ile varlığını sürdürmüştür. Öğrenci sayısının yetersizliğinden dolayı 2006 yılında tekrar genel liseye dönüştürülmüştür. Karaisalı Lisesi olarak 2013 yılına kadar bu isim ile faaliyet göstermiştir.

2013 yılından itibaren okulumuz Karaisalı Anadolu Lisesine dönüştürülmüş ve sınavla öğrenci almaya başlamıştır. Kademeli olarak geçiş uygulaması ile 2017 yılından itibaren bütün öğrencilerimiz anadolu lisesi öğrencisi olacaktır.

Karaisalı Anadolu Lisesi 21 bin m2 arsaya sahiptir. Okulumuzun kapalı alanı (binası) 2500 m2 alan üzerindedir. Binamız 22 derslikli olup Kalorifer sistemi ile ısıtılmaktadır.

 • Öğretmen Sayısı : 27
 • Rehber Öğretmen Sayısı :
 • Öğrenci Sayısı : 512
 • Öğretim Şekli : Tekli öğretim
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:00 17:00
 • Derslik Sayısı : 22
 • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : 45 km
 • Ulaşım : Büyükşehir Belediye Otobüsleri ve Dolmuş ile ulaşım imkanları mevcuttur.
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 1
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1

Pansiyon binası yeni mahallede olup okulumuza 920 metre uzaklıktadır. 100 kız 100 erkek öğrenci olarak toplam 200 öğrenci kapasitelidir. Okulumuzda 27 öğretmen 5 yönetici 1 memur ve 1 hizmetli olmak üzere toplam 34 personel kadrolu olarak görev yapmaktadır.

Geçmiş yıllar değerlendirildiğinde toplam öğrenci sayısı ortalama olarak 500 civarındadır. Üniversiteye yerleşme oranı %30 civarındadır. 120 civarında öğrencimiz taşımalı eğitim kapsamında mahallelerinden okulumuza gelmektedir.

YATILI OKULLAR İÇİN GİRİŞ ŞARTLARI:Devlet Parasız Yatılılık Ve Bursluluk sınavında Yatılılığı kazananlar ve Bakanlıkça bildirilen YİBO öğrencilerinin yerleştirilmesi sonucunda kontenjan dolmadığı taktirde yerel sınavlarda başarılı olanların kayıtları yapılmaktadır.

VİZYON Öğrenci potansiyeli olarak çoğunlukla kırsal kültürden gelen öğrencilere sahip olan Karaisalı Lisesi, öğrencilerine, öz kültürlerini bozmadan onlara modern kültürü de gösteren, tüm yönleriyle mükemmel öğrenci yetiştirmeyi görev bilen ve mensubu olmakla her zaman onur duyulacak, bulunduğu çevreyi her zaman daha ileriye taşıyacak bireyler yetiştiren ve öğrencileri dışında sivil halkın da ufuklarını açacak olan bir okul olmayı amaçlamıştır.

MİSYON Türk Milli Eğitiminin temel amaçları çerçevesinde, kendine güvenen, ülkesini ve milletini seven, edindiği birikimlerle çevresini yükseltmeyi amaçlayan milli kültürünü özümsemiş ve evrensel değerlere açık her yönüyle yüksek öğrenime hazır, kendi geleceğiyle milletin geleceğini birleştirebilen gençler yetiştirmektir.

BAŞARILAR 2004-2005 eğitim öğretim yılında Adana ili genel liseler arasında ÖSS 1.liği 2005-2006 Eğitim Öğretim Yılında Adana ili genel liseler arasında ÖSS 4.lüğü 2006-2007 Eğitim Öğretim Yılında ÖSS de Adana ilinde genel liseler arasında ilk 3 te yer almaktır.


Kaynak: http://karaisalianadolulisesi.meb.k12.tr

Karaisalı Anadolu Lisesi'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, Karaisalı Anadolu Lisesi 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Karaisalı Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: KARAPINAR MAH. MESLEK YÜKSEKOKUL CAD. NO: 9 KARAİSALI / ADANA

Tel: (322) 551 20 22

Fax: 322 551 28 18

Web: http://karaisalianadolulisesi.meb.k12.tr

Bu içeriği değerlendirin.

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x