Karataş Hacı Şerafettin Işık Anadolu Lisesi

Adana / Karataş

Yerleştirme Şekli Sınavsız
Başarı Puanı 81.6458
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Pansiyon (Kız / Erkek)
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
Karataş Hacı Şerafettin Işık Anadolu Lisesi güncel MEB verilerine göre okul başarı puanına göre yani sınavsız öğrenci almaktadır.
Karataş Hacı Şerafettin Işık Anadolu Lisesi'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu erkek/kız için vardır.
Karataş Hacı Şerafettin Işık Anadolu Lisesi'nin yabanci dili İngilizce dir.
Karataş Hacı Şerafettin Işık Anadolu Lisesi'nde hazırlık sınıfı yok ve eğitim suresi 4 yıldır.
Karataş Hacı Şerafettin Işık Anadolu Lisesi proje okulu degildir.
Karataş Hacı Şerafettin Işık Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

2023
81.6458
2022
55.6416
2021
78.3477

Karataş Hacı Şerafettin Işık Anadolu Lisesi Adana ili Karataş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Karataş Hacı Şerafettin Işık Anadolu Lisesi 2024 LGS sınavında yerel yerleştirme ile yani sınavsız öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Son güncel yerleştirme bilgilerine göre 2024 yılına ait Karataş Hacı Şerafettin Işık Anadolu Lisesi okul başarı puanı 81.6458 olarak belirlenmiştir.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

Okul binası Tevfik ve Ayser Canbolat tarafından bağışlanan arazi üzerine yapılmış olup, 1999-2000 öğretim yılında eğitim öğretime açılmıştır.Önce sadece okul binasından ibaret olup,iki yıl Karataş Çok Programlı Lisesi Elektrik Bölümü olarak hizmet vermiştir.2001-2002 Eğitim öğretim yılında pansiyon kısmı yapılarak Tevfik Ayser Canbolat Pansiyonlu İlköğretim okuluna dönüştürülmüştür. 2008 yılına kadar PİO olarak eğitime devam eden okul,2008 yılında Yatılı İlköğretim Bölge Okulu(YİBO) statüsüne geçirilmiştir.2009-2010 eğitim öğretim yılı sonunda Bakanlık Makamının 01/06/2010 tarih ve 155/1604 sayılı makam onayıyla YİBO kapatılarak okul binası Anadolu Öğretmen Lisesine tahsis edilmiştir.

Okulun YGS/LYS Başarı Durumu

 • 2013-2014 %100
 • 2014-2015 %100

LYS de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi

 • 2013-2014 %100
 • 2014-2015 %92-

Kaynak: http://karatasaol.meb.k12.tr

Karataş Hacı Şerafettin Işık Anadolu Lisesi'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, Karataş Hacı Şerafettin Işık Anadolu Lisesi 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Karataş Hacı Şerafettin Işık Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: KEMALİYE MAH. 403 CAD. NO: 2 İÇ KAPI NO: 1 KARATAŞ / ADANA

Tel: 3226813121

Fax: 3226813711

Web: http://karatasaol.meb.k12.tr

Bu içeriği değerlendirin.

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x