Kastamonu 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi

Kastamonu / Merkez

Yerleştirme Şekli Sınavsız
Başarı Puanı 88.7317
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Pansiyon (Kız)
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
Kastamonu 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi güncel MEB verilerine göre okul başarı puanına göre yani sınavsız öğrenci almaktadır.
Kastamonu 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu kız için vardır.
Kastamonu 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi'nin yabanci dili İngilizce dir.
Kastamonu 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi'nde hazırlık sınıfı yok ve eğitim suresi 4 yıldır.
Kastamonu 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi proje okulu degildir.
Kastamonu 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

2023
88.7317
2022
87.4470
2021
87.4011

Kastamonu 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi Kastamonu ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Kastamonu 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi 2024 LGS sınavında yerel yerleştirme ile yani sınavsız öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Son güncel yerleştirme bilgilerine göre 2024 yılına ait Kastamonu 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi okul başarı puanı 88.7317 olarak belirlenmiştir.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

Okulun bünyesine 19096-1997 Eğitim- Öğretim yılında genel lise bölümüne 1. sınıf öğrenci alınmıştır. Şubat 1997 yılında kredili sistemden 57 öğrenci mezun ederek böylelikle ilk mezunlarını da vermiştir. Bunların ilk yıl % 25´i üniversiteye girmiştir.

Halen okulumuzda 2 Müdür Yardımcısı,1 Müdür Başyardımcısı,45 öğretmen, 3 hizmetli, 2 memur, 28 derslik, 2 Fen Bilimleri Laboratuarı, 1 Sosyal Bilimler Laboratuarı, 1 Bilgi Teknoloji Sınıfı, 1 spor salonu, 1 kütüphane, 4 bölüm başkanlığı,1 öğretmenler odası, 1 hizmetli-personel odası mevcuttur. 679 öğrencisi bulunan Kuzeykent Lisesi öğrenci-veli-öğretmen diyalogları sayesinde, rehberlik servisinin öğrencileri iyi takip etmesi ve öğrencilerin sorunlarını çözmesi neticesinde disiplin kuruluna bir öğretim yılında birkaç öğrenciye münferit olaylardan dolayı disiplin cezası verilmiştir. Öğrencilerimiz okul kurallarına uydukları ve disiplin yönünden de iyi durumda olduğumuz görülmektedir. Diğer taraftan okul-veli-çevre ilişkilerinin mükemmel konumda olduğu, okulumuz çevre şartlarını en iyi biçimde kullanmaya çalıştığı, böylece Toplam Kalite Yönetimini uyguladığı görülmektedir. Okulumuz güvenlik kamera sistemi ile korunmakta olup okulumuzda aralik 2005 tarihinden itibaren web sitesine geçmiş bulunmaktadır.

Kuzeykent Lisesi 2009 yılına kadar Genel Lise'den toplam 1052,Yabancı Dil Ağırlıklı Lise'den de 1097 mezun vermiştir. Mezun olan öğrencilerimizden Yabancı Dil Ağırlıklı Lise Bölümünden ÖSS basarisi genelde % 100 dür. Herhangi bir üniversiteye yerleştirme oranı ise yıllara göre % 26 ile % 49 arasında değişmektedir. Okulumuzun genel lise kısmında ise ÖSS kazanma oranı % 85, herhangi bir üniversiteye yerleştirme oranı ise ortalama % 13´tür. Türkiye genelinde üniversiteye yerleştirme oranının genel liselerde % 10 , yabancı dil ağırlıklı liselerde % 27 olduğu düşünülürse , okulumuz üniversiteye yerleştirme başarısında Türkiye ortalamasını yakalamış, ve bazı yıllarda da Türkiye ortalamasını geçmiştir. Bu sonuç okulumuzun eğitim öğretim faaliyetlerinin etkili ve verimli bir biçimde devam ettiğinin göstergesidir.

Okulumuz 2008-2009 Eğitim-Öğretim Yılı'ndan itibaren Lise-1 düzeyinde0 150 öğrencisini Anadolu Lisesi bölümüne kaydetmiş olup mezun vereceğimiz bu öğrencilerle başarımızı fazlasıyla arttıracağımızı beklemekteyiz.

İlimizde Sosyal, Kültürel, Sportif, Eğitim ve öğretim faaliyetlerini imkânlar ölçüsünde sürdürmekteyiz. Okulumuzun öğrencileri Milli Eğitimin genel ve özel amaçları çerçevesinde Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı olarak yetiştirilmektedir. Ayrıca, okulumuzun mezunlarının büyük çoğunluğu ülkemizin seçkin üniversitelerinde eğitim-öğretimlerini sürdürmektedirler. Kastamonu Kuzeykent Anadolu Lisesi bu başarılarından dolayı ilimizdeki seçkin yerini almıştır.

 • Derslik Sayısı 23
 • Spor Salonu Var
 • Öğretmen Sayısı 49
 • Rehber Öğrt. Sayısı 2
 • Kantin Var
 • Kütüphane Var
 • Konferans Salonu Var
 • Fen Laboratuvarı Var
 • B.T Laboratuvarı Var
 • Bahçe Var
 • Resim Sınıfı Var
 • Müzik Sınıfı Var

2013-2014 Eğitim öğretim yılında 149 kız yatılı olmak üzere 684 öğrenci öğrenim görmektedir. Ayrıca Kız öğrenci pansiyonunda farklı okullardan 55 öğrenci parasız yatılı olarak barınmaktadır. Üniversite Yerleştirme Başarısı %

 • 2012 Yılı Üniversite Yerleştirme Başarısı %75
 • 2013 Yılı Üniversite Yerleştirme Başarısı %75
 • 2014 Yılı Üniversite Yerleştirme Başarısı %56

Kaynak: http://15tsal.meb.k12.tr/

Kastamonu 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, Kastamonu 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Kastamonu 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: KUZEYKENT MAH. KAMİL DEMİRCİOĞLU CAD. NO: 13 MERKEZ / KASTAMONU

Tel: 0 366 215 00 10

Fax: 0 366 215 05 59

Web: http://15tsal.meb.k12.tr/

Bu okulu değerlendirin.

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x