Kepez Karatay Anadolu Lisesi

Antalya / Kepez

Yerleştirme Şekli Sınavsız
Başarı Puanı 89.3786
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Pansiyon yok
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
Kepez Karatay Anadolu Lisesi güncel MEB verilerine göre okul başarı puanına göre yani sınavsız öğrenci almaktadır.
Kepez Karatay Anadolu Lisesi'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu
Kepez Karatay Anadolu Lisesi'nin yabanci dili İngilizce dir.
Kepez Karatay Anadolu Lisesi'nde hazırlık sınıfı yok ve eğitim suresi 4 yıldır.
Kepez Karatay Anadolu Lisesi proje okulu degildir.
Kepez Karatay Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

2023
89.3786
2022
87.1570
2021
88.0766

Kepez Karatay Anadolu Lisesi Antalya ili Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Kepez Karatay Anadolu Lisesi 2024 LGS sınavında yerel yerleştirme ile yani sınavsız öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Son güncel yerleştirme bilgilerine göre 2024 yılına ait Kepez Karatay Anadolu Lisesi okul başarı puanı 89.3786 olarak belirlenmiştir.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

Karatay Anadolu Lisesi 1992 yılından itibaren Antalya ve Türkiye Cumhuriyeti eğitim-öğretimine katkılarda bulunmuş, yetiştirdiği binlerce genci hayal ettiği geleceğe hazırlamış bir eğitim kurumudur.

Karatay Anadolu Lisesinin ilk hedefi, nerede, ne zaman, ne yapacağını bilen bireyler yetiştirmektir. Bilgi çağında bilgiye ulaşmanın yollarını, ulaşan bilgiyi kullanmayı öğretmek bizlere zevk vermektedir.

Kepez Karatay Anadolu Lisesi olarak, 1992 yılından itibaren Eğitim-Öğretim çalışmalarımızda Antalya'mızın ve Türkiye'nin önde gelen kurumlarındanız. 2007 ÖSS deki Türkiye 2.liği ve 2008 yılı ÖSS deki her kategoride İlk 10 da yer almamız, 2009 yılında öğrencilerimizin % 48'ini, 2010 % 31 Üniversiteli yapmamız bizim Antalya ve Türkiye'deki yerimizi göstermektedir. Ayrıca Sportif etkinliklerde Kros, Atletizm, Badminton, Satranç, Hentbol, Halkoyunları dallarında başta olmak üzere Türkiye'de ilk 10 okul arasına devamlı girmememiz Öğrenci ve Öğretmenlerimizin başarılarını göstermektedir.

Hedefimiz plan dâhilinde YGS-LYS ve Sportif etkinliklerde başarıyı devam ettirmektir. İlk olarak 2012 LYS de en az % 5 başarıyı arttırmak, Kız Kros ekibimizin 2009, 2010 ve 2011 de olduğu gibi Türkiye 1. Olmasını sağlamak ve ISF Dünya Şampiyonasında Ülkemizi temsil etmek. Satranç, Badminton ve Halkoyunlarında en az geçen yılki başarılarımızı bir basamak arttırmaktır. Bu çalışmalar yapılırken Öğrencilerimizin katılımını da en az % 10 arttırmak hedefimizdir. Bu planlı başarılara önce Öğretmen, Öğrenci ve Velilerin katılımı ile ve sonra özellikle Kepez ilçesi Resmi ve Özel kurumlara bu konuları açıklayarak ve katılımını sağlayarak ulaşabiliriz.

Üniversiteye giriş sınavlarındaki başarı Karatay Anadolu Lisesi için önemli olmakla beraber öncelikli çalışmalarından değildir. Öncelikle öğrencilerin kendilerine güvenmelerini sağlamak, müfredat programlarına uygun eğitim-öğretim çalışmalarında bulunmak bizim başarılarımızın temelidir.

Bugünden itibaren Karatay Anadolu Lisenin çalışmalarından ve başarılarından pay almak sizlerin elindedir. Başarılar paylaşıldıkça değerlenir. Ancak unutulmamalıdır ki öğrenci ne kadar öğrencilik görevlerini yerine getirirse bu başarılardan payını o derece alacaktır.

Karatay Anadolu Lisesinde öğrencilerimizin yetenekleri doğrultusunda sosyal, kültürel ve sportif çalışmalar yapılmaktadır. (Tiyatro, Müzik Grupları, Halkoyunları, Şiir ve Öykü Yazımı, Kros, Basketbol, Futbol, Satranç Grupları, Resim vb.)Bu çalışmalar öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirmede çok önemlidir.

Bu sayede öğrenciler zararlı alışkanlıklara yönelmedikleri için ders başarıları da artmaktadır.

VİZYON Öğrencilerimizi ilgi ve yetenekleri doğrultusunda eğitim ve öğretim görmelerini sağlayarak, özel yetenek gerektiren yükseköğrenim programlarına hazırlamak, BİRLİKTE BAŞARMAK parolası ile öğretmen, öğrenci ve veli birlikteliğini sağlayarak eğitim alanında yeni ufuklar açarak, gelecek Türkiye´sinde söz sahibi olan nitelikli bireyler yetiştirmektir.

MİSYON Öğrencilerimizin potansiyelini en üst seviyeye çıkararak, gençlerimize akademik bilginin yanı sıra, temel insanlık becerileri eğitimini vermek ve onları hayata hazırlamaktır. Bu çalışmamızda Atatürk´ün "...Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler asla ve asla yorulmazlar/´ sözünü rehber olarak kabul ettik.

 • Öğretmen Sayısı : 67
 • Öğrenci Sayısı : 1327
 • Öğretim Şekli : Tekli Öğretim
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:05-16:00
 • Derslik Sayısı : 38
 • Atölye-İşlik Sayısı : 1
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 2
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
 • Konferans Salonu : 1

Sayın Öğrenci Velilerimiz; Karatay Anadolu Lisesi öğrencilerinin var olan başarılarının artması ve çeşitlenmesi sizlerin ilgilerine bağlıdır. Başarılarımızda en az öğrencilerimiz kadar o dönemdeki velilerimizin de payı bulunmaktadır. Herkes üzerine düşen görevleri yapmalıdır. Öğrenci ve Velilerin kendi görevlerini yapmaları önce bireysel başarıyı getirecek ve buna bağlı olarak kitlesel başarılar ile Karatay Anadolu Lisesinin başarı ve gurur listeleri uzayacaktır.


Kaynak: http://karatayanadolulisesi.meb.k12.tr

Kepez Karatay Anadolu Lisesi'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, Kepez Karatay Anadolu Lisesi 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Kepez Karatay Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: YENİ MAH. KARATAY CADDE NO:51 PK:07060 KEPEZ/ANTALYA

Tel: 02423259190

Fax: 02423260612

Web: http://karatayanadolulisesi.meb.k12.tr

Bu içeriği değerlendirin.

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x