Mahmut Arslan Anadolu Lisesi

Mersin / Yenişehir

Yerleştirme Şekli Sınavsız
Başarı Puanı 92.0993
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Pansiyon yok
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
Mahmut Arslan Anadolu Lisesi güncel MEB verilerine göre okul başarı puanına göre yani sınavsız öğrenci almaktadır.
Mahmut Arslan Anadolu Lisesi'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu
Mahmut Arslan Anadolu Lisesi'nin yabanci dili İngilizce dir.
Mahmut Arslan Anadolu Lisesi'nde hazırlık sınıfı yok ve eğitim suresi 4 yıldır.
Mahmut Arslan Anadolu Lisesi proje okulu degildir.
Mahmut Arslan Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

2023
92.0993
2022
90.2013
2021
91.1627

Mahmut Arslan Anadolu Lisesi Mersin ili Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Mahmut Arslan Anadolu Lisesi 2024 LGS sınavında yerel yerleştirme ile yani sınavsız öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Son güncel yerleştirme bilgilerine göre 2024 yılına ait Mahmut Arslan Anadolu Lisesi okul başarı puanı 92.0993 olarak belirlenmiştir.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

Okulumuz 2009-2010 Eğitim ve öğretim yılında hizmete açıldı. Hayırsever işadamı Mahmut ARSLAN tarafından eğitim seferberliği kampanyası çerçevesinde, Yenişehir Mahmut Arslan Anadolu Lisesi okul binasının yapımı tamamlanmıştır.

9,10,11,12.sınıflarda 25 şube ve 2 Anasınıfı şubesi olmak üzere toplam 27 şube okulumuzda faaliyettedir. 32 derslik Anadolu Lisesi, 3 derslik Okul Öncesi olmak üzere Okulumuzda toplam 35 derslik bulunmaktadır.

VİZYON İzleyen değil, izlenen; örnek alan değil, örnek alınan; önde, lider, markalaşan, ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarabilecek bireyler yetiştiren bir okul olmak.

MİSYON "Başarıda zirve yoktur." diyerek sürekli gelişmeyi ilke edinmiş, karar alma süreci hızlı, çalışanın ve hizmet alanın memnun olduğu, değerlerine sahip çıkarak halkla bütünleşmiş, öğrenciye odaklı bir anlayışla eğitim-öğretim vermek.

BAŞARILAR

SATRANÇ- MERSİN İLİ CUMHURİYET BAYRAMI SATRANÇ TURNUVASI 14 YAŞ GRUBUNDA İL İKİNCİLİĞİ (KAZANAN ÖĞRENCİMİZ: OKAN KİRAZCI) MERSİN İLİ CUMHURİYET BAYRAMI SATRANÇ TURNUVASI AÇIK YAŞ GRUBU İL İKİNCİLİĞİ ( KATILAN ÖĞRENCİMİZ: MUSATAFA KEMAL ÇİÇEKÇİ) MERSİN OKULLAR ARASI SATRANÇ TURNUVASI 14 YAŞ GRUBU İL BİRİNCİLİĞİ ( KATILAN ÖĞRENCİMİZ: BESTE BAŞAK ABDİMANOĞLU) MERSİN OKULLAR ARASI SATRANÇ TURNUVASI 14 YAŞ GRUBU İL İKİNCİLİĞİ ( KATILAN ÖĞRENCİMİZ: OKAN KİRAZCI)


Kaynak: http://mahmutarslananadolu.meb.k12.tr

Mahmut Arslan Anadolu Lisesi'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, Mahmut Arslan Anadolu Lisesi 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Mahmut Arslan Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: EĞRİÇAM MAH. 2224 SK. MAHMUT ARSLAN ANADOLU LİSESİ SİTESİ NO: 3 İÇ KAPI NO: 1 YENİŞEHİR / MERSİN

Tel: 0 324 326 00 87

Fax: 0 324 326 10 93

Web: http://mahmutarslananadolu.meb.k12.tr

Bu içeriği değerlendirmek ister misiniz?

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x