Mahmutbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

İstanbul / Bağcılar

Yerleştirme Şekli Sınavsız
Başarı Puanı 61.7446
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Pansiyon yok
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
Mahmutbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi güncel MEB verilerine göre okul başarı puanına göre yani sınavsız öğrenci almaktadır.
Mahmutbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu
Mahmutbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin yabanci dili İngilizce dir.
Mahmutbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde hazırlık sınıfı yok ve eğitim suresi 4 yıldır.
Mahmutbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi proje okulu degildir.
Mahmutbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

2023
61.7446
2022
64.1193
2021
63.2541

Mahmutbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul ili Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Mahmutbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2024 LGS sınavında yerel yerleştirme ile yani sınavsız öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Son güncel yerleştirme bilgilerine göre 2024 yılına ait Mahmutbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul başarı puanı 61.7446 olarak belirlenmiştir.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

Okulumuz ilk olarak 2001 yılında Eğitim ve öğretime açılmıştır. Okulumuz bünyesinde 25 derslik , 43.şube, 1 Müdür Odası, 1 Sosyal Etkinlik Odası, 4 Müdür Yardımcısı odası, 1 BTS,1 Fen ve Teknoloji laboratuarı, 1 Kütüphane,1 Konferans Salonu ,1 Memur Odası ,1 Beden Eğitim Zümre Odası ,1Okul Aile Birliği Odası, 1 Kız soyunma odası , Arşiv Odası ,1Depo,1 Öğretmen odası mevcuttur.

 • ALANLARIMIZ:
 • Adalet Alanı
 • Büro Yönetim Alanı
 • Muhasebe ve Finansman Alanı

Vizyon Türk Milli Eğitimi´nin amaçlan ışığında; dünü, bugünü ve geleceği bütünleştirerek, erdemli insan olmanın idealini ve değişimi yaşayacak özgün, etkili ve nitelikli bir okul toplumu oluşturmaktır.

Misyon Ülkemiz ekonomisi ve sanayisini kalkındıracak yetenekli teknik eleman yetiştiren bir üst öğrenime öğrenci hazırlayan eğitim kurumuyuz. Bütün öğrencilerin bilgili, becerili ve kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerini sağlamak, fırsat tanımak önümüzdeki yüz yılın ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandırmak için varız.

 • Öğretmen :33
 • Öğrenci :858
 • Derslik :27
 • Kütüphane :1
 • Konferans Salonu :1
 • Öğretim Şekli :TAM GÜN
 • Kantin :1
 • Bahçe :1
 • Saatler 08:00-16:00
 • Ulaşım 91E-98A GÖZTEPE MAHALLESİ (SON DURAĞA YAKIN) MAHMUTBEY METRO İSTASYONU YAKINI

Kaynak: http://mahmutbeymtal.meb.k12.tr

Mahmutbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, Mahmutbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Mahmutbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: GÖZTEPE MAH. ORHAN GAZİ CAD. MAHMUTBEY LİSESİ BLOK NO: 29 BAĞCILAR / İSTANBUL

Tel: 0212 445 34 75

Fax: 0212 445 02 95

Web: http://mahmutbeymtal.meb.k12.tr

Bu içeriği değerlendirmek ister misiniz?

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x