Malcılar Anadolu Lisesi

Bursa / Osmangazi

Yerleştirme Şekli Sınavsız
Başarı Puanı 87.4176
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Pansiyon yok
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
Malcılar Anadolu Lisesi güncel MEB verilerine göre okul başarı puanına göre yani sınavsız öğrenci almaktadır.
Malcılar Anadolu Lisesi'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu
Malcılar Anadolu Lisesi'nin yabanci dili İngilizce dir.
Malcılar Anadolu Lisesi'nde hazırlık sınıfı yok ve eğitim suresi 4 yıldır.
Malcılar Anadolu Lisesi proje okulu degildir.
Malcılar Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

2023
87.4176
2022
88.0451
2021
85.2912

Malcılar Anadolu Lisesi Bursa ili Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Malcılar Anadolu Lisesi 2024 LGS sınavında yerel yerleştirme ile yani sınavsız öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Son güncel yerleştirme bilgilerine göre 2024 yılına ait Malcılar Anadolu Lisesi okul başarı puanı 87.4176 olarak belirlenmiştir.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

okulumuz 2012-2013 Eğitim Öğretim yılı itibarı ile Anadolu Lisesine dönüştürülmüştür. Malcılar Anadolu Lisesi , Bursada tavsiye ve tercih edilen bir okul haline gelmiş olup ÖSS sınavlarında da önemli başarılar elde etmektedir.

Okulumuz, 25 derslik, 150 kişilik Çok Amaçlı Salon, Kütüphane, Bilgi Teknolojisi, Fen Laboratuvarı ve öğretmenleri ile öğrencilerimize en iyi hizmeti vermektedir.

Malcılar Anadolu Lisesi , 1525 m2 lik bir alana sahip olup bina 675 m2 üzerine inşa edilmiştir. Okulun fiziki şartlarının geliştirilmesi gerekli olup okulun arkasındaki arsanın kamulaştırılması teklifi müdürlüğümüzce İl Milli Eğitim Müdürlüğüne yapılmıştır.

VİZYONUMUZ Bilim ve Teknolojinin farkında olan, Gelişime ve değişime açık, Öğrenciyi temel ihtiyaç kabul eden, Değerlerini yaşayan ve yaşatan, Hoşgörü sahibi, Farlılıkları zenginlik kabul eden, En az bir yabancı dili çok iyi bilen, Yüksek moral değerlerine sahip, Kendine güvenen, Katılımcı, kendini sorgulayan, Çağdaş, demokratik ve laik bireyler yetiştirmektir.

MİSYONUMUZ Bilgili, becerili, dürüst, sorumluluğunu bilen, Araştıran, sorgulayan, paylaşan, çok yönlü ve tarafsız alabilen, Çevreyle olumlu iletişim kurabilen, Ortak bir genel kültüre, sorunların farkında olan, ülkemizin kalkınmasına yardımcı olabilecek, Atatürk ilke ve inkılâplarını benimseyen, vatanını ve milletini seven, İnsan haklarına saygılı ve duyarlı, Bireyler olmalarını sağlamak. BAŞARILAR :

 • Öğretmen : 48
 • Öğrenci : 769
 • Derslik : 24
 • Fen Labaratuarı: 1
 • Ulaşım : Bursaray Merinos metro istasyonuna yürüme mesafesi 5 dakika.

Kaynak: http://malcilaranadolulisesi.meb.k12.tr

Malcılar Anadolu Lisesi'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, Malcılar Anadolu Lisesi 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

Okulun Görselleri
Malcılar Anadolu Lisesi
Malcılar Anadolu Lisesi
 • Bursa
  İl
 • Osmangazi
  İlçe
Malcılar Anadolu Lisesi
Malcılar Anadolu Lisesi
 • Bursa
  İl
 • Osmangazi
  İlçe
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Malcılar Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: ÇİRİŞHANE MAH. 3.EREN SK. NO: 14 OSMANGAZİ / BURSA

Tel: 2242715125

Fax: 2242715126

Web: http://malcilaranadolulisesi.meb.k12.tr

Bu içeriği değerlendirin.

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x