Mersin Mehmet Adnan Özçelik Anadolu Lisesi

Mersin / Yenişehir

Yerleştirme Şekli Sınavsız
Başarı Puanı 95.5188
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Pansiyon yok
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
Mersin Mehmet Adnan Özçelik Anadolu Lisesi güncel MEB verilerine göre okul başarı puanına göre yani sınavsız öğrenci almaktadır.
Mersin Mehmet Adnan Özçelik Anadolu Lisesi'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu
Mersin Mehmet Adnan Özçelik Anadolu Lisesi'nin yabanci dili İngilizce dir.
Mersin Mehmet Adnan Özçelik Anadolu Lisesi'nde hazırlık sınıfı yok ve eğitim suresi 4 yıldır.
Mersin Mehmet Adnan Özçelik Anadolu Lisesi proje okulu degildir.
Mersin Mehmet Adnan Özçelik Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

2023
95.5188
2022
93.6578
2021
93.3757

Mersin Mehmet Adnan Özçelik Anadolu Lisesi Mersin ili Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Mersin Mehmet Adnan Özçelik Anadolu Lisesi 2024 LGS sınavında yerel yerleştirme ile yani sınavsız öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Son güncel yerleştirme bilgilerine göre 2024 yılına ait Mersin Mehmet Adnan Özçelik Anadolu Lisesi okul başarı puanı 95.5188 olarak belirlenmiştir.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

Okulumuz, 1996-1997 öğretim yılında Silifke Caddesi üzerinde bulunan eski Çankaya İlkokulu binasının bünyesinde geçici olarak 6 şube ile eğitim öğretime başlamıştır. Daha sonra; veli katkısı, hayırsever vatandaşların yardımları ve M. Adnan ÖZÇELİK adına kurulan yaptırma ve yaşatma derneği tarafından , 1997 Nisan ayında şu anda binanın bulunduğu hazine arazisine proje dahilinde temeli atılmış; kısa sürede bitirilerek 1998 Ekim ayında okulumuz yeni binasına taşınmıştır.

Yeni bina 26 derslikle birlikte idare odaları, kütüphane ve laboratuar odalarından oluşmaktadır. Daha sonraki dönemde teras katına 350-400 kişilik yemekhane ve çok amaçlı salon yapılmıştır. , ilk olarak 4. Anadolu Lisesi adı altında açılmış.Daha Sonra Mersin Valiliği ile yapılan 08.07.1998 tarihli protokol gereği, Milli Eğitim Müdürlüğü İl Danışma Kurulu kararınca, MEHMET ADNAN ÖZÇELİK ANADOLU LİSESİ adını almıştır.

Vizyon Öğrencilerimizin yaratıcılıklarını ortaya çıkartacak ve ilgi alanlarını genişletecek, dogmalardan ve ezbercilikten uzak; bilim, teknoloji, kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunacak çevre sorunlarına duyarlı bir eğitim olanaklarını sağlamaktayız.

Misyon İnsana saygı duyulması gerektiği bilincini kazandırırız. Düşündüğünü, uygun ortamda, uygun bir dille söylemenin önemini kavratırız. Ne söylediğinin değil, Nasıl söylediğinin önemli olduğunu kavratırız. Öğretmen,öğrenci ve Veli arasındaki ilişkiyi en sağlıklı şekilde kurmaya özen gösteririz.


Kaynak: http://maoal.meb.k12.tr

Mersin Mehmet Adnan Özçelik Anadolu Lisesi'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, Mersin Mehmet Adnan Özçelik Anadolu Lisesi 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

Okulun Görselleri
Mersin Mehmet Adnan Özçelik Anadolu Lisesi
Mersin Mehmet Adnan Özçelik Anadolu Lisesi
 • Mersin
  İl
 • Yenişehir
  İlçe
Mersin Mehmet Adnan Özçelik Anadolu Lisesi
Mersin Mehmet Adnan Özçelik Anadolu Lisesi
 • Mersin
  İl
 • Yenişehir
  İlçe
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Mersin Mehmet Adnan Özçelik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: DENİZ MAH. 3041 SK. M.ADNAN ÖZÇELİK ANADOLU LİSESİ SİTESİ MEHMET ADNAN ÖZÇELIK ANADOLU LISESI BLOK NO: 2A YENİŞEHİR / MERSİN

Tel: 3244732560

Fax: 03244732561

Web: http://maoal.meb.k12.tr

Bu içeriği değerlendirin.

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x