Metin Çiviler Anadolu Lisesi

Antalya / Kepez

Yerleştirme Şekli Sınavsız
Başarı Puanı 62.7966
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Pansiyon yok
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
Metin Çiviler Anadolu Lisesi güncel MEB verilerine göre okul başarı puanına göre yani sınavsız öğrenci almaktadır.
Metin Çiviler Anadolu Lisesi'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu
Metin Çiviler Anadolu Lisesi'nin yabanci dili İngilizce dir.
Metin Çiviler Anadolu Lisesi'nde hazırlık sınıfı yok ve eğitim suresi 4 yıldır.
Metin Çiviler Anadolu Lisesi proje okulu degildir.
Metin Çiviler Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

2023
62.7966
2022
61.4184
2021
59.8815

Metin Çiviler Anadolu Lisesi Antalya ili Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Metin Çiviler Anadolu Lisesi 2024 LGS sınavında yerel yerleştirme ile yani sınavsız öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Son güncel yerleştirme bilgilerine göre 2024 yılına ait Metin Çiviler Anadolu Lisesi okul başarı puanı 62.7966 olarak belirlenmiştir.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

005-2006 yılında 14 şube 9.sınıf olmak üzere 600 öğrencisiyle eğitim öğretime başlamıştır.

Okulumuzda 53 derslik ve 8 laboratuar bulunmaktadır. Bu 53 dersliğin hepsi FATİH PROJESİ kapsamında "Akıllı Tahtalar" ile donatılmıştır. Bütün gerekli enstrümanlarıyla Müzik Odası, tüm araç gereçleriyle Resim Odası bulunmaktadır. 2 Fizik, 1 Kimya,1 Biyoloji,1 Bilgisayar,1 Tarih-Coğrafya,2 Resim Laboratuarı aktif olarak kullanılmaktadır. Resim dersini seçen maddi olanaksızlığı nedeniyle malzeme alamayan öğrencilere okulumuzca her türlü malzeme sağlanmıştır

Okulumuzda sosyal ve kültürel faaliyetlere de önem verilmektedir. Okul halk oyunları ekibi kurulmuş olup tiyatro çalışmaları, şiir dinletisi, resim sergisi, yılsonu gecesi etkinlikleri yapılacaktır. Her zaman yetenekli öğrencilerimize yeteneklerini sergileme fırsatı tanıyan okulumuzda, öğrencilerin kendi yazdıkları ve oynadıkları bir tiyatro oyununun çalışması da devam etmektedir.

Okulumuz öğrencilerinin eğitim öğretim seviyelerini arttırmak, onları YGS ve LYS 'ye hazırlamak amacıyla hafta sonu kursları düzenlenmiştir. Ücretsiz olan bu kurslar, halk eğitim merkezinin desteği ve öğretmenlerimizin özverili çalışmaları ile başarıya ulaşmıştır.

Okul-veli-öğrenci işbirliği sonucunda,başarıyla sürdürülen tam gün eğitim öğretim uygulamasının devamlılığı sağlanmış;ayrıca okulumuzun toplantı, tören, gösteri gibi amaçlara hizmet edecek çok amaçlı salonu da kullanıma hazır hale getirilmiştir.

Okulumuz, Atatürk'ün ilke ve inkılâplarına bağlı, yenilikçi, çağdaş, aydın, eğitim ve kültür seviyesi yüksek, teknolojik gelişmelere açık ve ayak uyduran, teknolojiyi hayatın bir parçası haline getirmiş, kişilikli bireyler yetiştirmek, sosyal ve kültürel etkinliklerle adından söz ettirmek, tüm öğrencilerini üniversitelere yerleştirebilmek gayesindedir.

VİZYON VAR OLUŞ NEDENİMİZ Atatürk'ün ilke ve inkılâplarına bağlı olarak milliyetçi, yenilikçi, çağdaş, aydın, eğitim ve kültür seviyesi yüksek, teknolojik gelişime ayak uydurmuş, teknolojiyi hayatın bir parçası haline getirmiş, eğitimde yüksek kalite ve performansa sahip bireyler yetiştirmek ve yüksek öğrenime devam edebilmelerini sağlamak için varız.

MİSYON İDEAL GELECEĞİMİZ Metin Çiviler Anadolu Lisesi olarak, öğrencileri duyarlı, kişilikli yetiştirip, sosyal ve kültürel etkinliklerle adından söz ettiren, tüm öğrencilerini üniversitelere yerleştirebilen güçlü eğitim ve öğretim kuruluşu haline gelmektir

 • Öğretmen Sayısı : 88
 • Öğrenci Sayısı : 1413
 • Öğretim Şekli : TAM GÜN
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:20-16:00
 • Derslik Sayısı : 47
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 4
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
 • Konferans Salonu : 1
 • Spor Salonu : 1
 • Yemekhane : 1
 • Kütüphane : 1
 • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : il merkezine 8 km , İlçe merkezine 3 km
 • Ulaşım : Otobüs,Dolmuş,Taksi. anayol cephesi

Okulun YGS/LYS Başarı Durumu

 • 2013-2014 75
 • 2014-2015 76
 • 2015-2016 86

LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi

 • 2013-2014 %25
 • 2014-2015 %30
 • 2015-2016 %35

Kaynak: http://mcl.meb.k12.tr

Metin Çiviler Anadolu Lisesi'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, Metin Çiviler Anadolu Lisesi 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Metin Çiviler Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: GAZİ MAH. 6563 SK. METİN ÇİVİLER ANADOLU LİSESİ BLOK NO: 8 KEPEZ / ANTALYA

Tel: 02423267583

Fax: 02423267586

Web: http://mcl.meb.k12.tr

Bu içeriği değerlendirin.

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x