Muhittin Mustafa Böcek Anadolu Lisesi

Antalya / Konyaaltı

Yerleştirme Şekli Sınavsız
Başarı Puanı 92.3753
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Pansiyon yok
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
Muhittin Mustafa Böcek Anadolu Lisesi güncel MEB verilerine göre okul başarı puanına göre yani sınavsız öğrenci almaktadır.
Muhittin Mustafa Böcek Anadolu Lisesi'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu
Muhittin Mustafa Böcek Anadolu Lisesi'nin yabanci dili İngilizce dir.
Muhittin Mustafa Böcek Anadolu Lisesi'nde hazırlık sınıfı yok ve eğitim suresi 4 yıldır.
Muhittin Mustafa Böcek Anadolu Lisesi proje okulu degildir.
Muhittin Mustafa Böcek Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

2023
92.3753
2022
88.8849
2021
90.9931

Muhittin Mustafa Böcek Anadolu Lisesi Antalya ili Konyaaltı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Muhittin Mustafa Böcek Anadolu Lisesi 2024 LGS sınavında yerel yerleştirme ile yani sınavsız öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Son güncel yerleştirme bilgilerine göre 2024 yılına ait Muhittin Mustafa Böcek Anadolu Lisesi okul başarı puanı 92.3753 olarak belirlenmiştir.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, çok anlamlı ve özel bir gün yaşadığını belirterek, kendilerine 107 dönüm toprak bırakan anne ve babasını rahmetle andığını söyledi. Böcek ailesi olarak 11 dönümlük araziyi Milli Eğitim’e bağışlama kararı aldıklarını aktaran Başkan Muhittin Böcek, “ Bu alanı özel okul ve ticari alan yapmak içinde gelenler oldu. Ben kendim devlet okulunda okudum. Doğup büyüdüğüm topraklardaki bu insanlara vefa borcum var düşüncesi ile Antalya Valiliğinde Milli Eğitim’le protokol yaptık. O günün şartlarında buraya 10 milyon değer biçmişlerdi. Ama biz satmadık. Bu okulun hemen ihalesi yapıldı. 5 milyona mal oldu” dedi.
TEOG sonuçlarına göre öğrenci alınacağını ve okulun tefrişatının devam ettiğini kaydeden Böcek, “Okul müdür ve yardımcısı atandı. Rahmetli babamın adının yaşayacağı bu okulun Milli Eğitim camiasına hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah okulumuz Antalya’da eğitimde ilk sıralarda yer alacaktır. 32 derslik kapasiteli okula bu yıl 340 öğrenci alınacak. 19 kadrosu olacak. bin 400 öğrenci kapasitesi vardır. Öğrencilerimizin tercihlerinde yer alacak olan okulun bir çok başarıya imza atacağına inanıyorum” diye konuştu.
Başkan Böcek’in ziyaretine İlçe Milli Eğitim Erdem Kaya, okul müdürü Hakan Demir, müdür yardımcısı Ümmmiye Baydoğan da eşlik etti. Derslik Sayısı: 32 Öğretmen Sayısı: 0 Öğrenci Sayısı: 340


Kaynak: http://mmbocekanadolulisesi.meb.k12.tr

Muhittin Mustafa Böcek Anadolu Lisesi'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, Muhittin Mustafa Böcek Anadolu Lisesi 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Muhittin Mustafa Böcek Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: UNCALI MAH. 1250 SK. MUHİTTİN MUSTAFA BÖCEK ANADOLU LİSESİ BLOK NO: 16/1 KONYAALTI / ANTALYA

Tel: 02425020438

Fax: 0

Web: http://mmbocekanadolulisesi.meb.k12.tr

Bu içeriği değerlendirmek ister misiniz?

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x