Muratpaşa Türk Telekom Anadolu Lisesi

Antalya / Muratpaşa

Yerleştirme Şekli Sınavsız
Başarı Puanı 96.3114
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Pansiyon yok
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
Muratpaşa Türk Telekom Anadolu Lisesi güncel MEB verilerine göre okul başarı puanına göre yani sınavsız öğrenci almaktadır.
Muratpaşa Türk Telekom Anadolu Lisesi'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu
Muratpaşa Türk Telekom Anadolu Lisesi'nin yabanci dili İngilizce dir.
Muratpaşa Türk Telekom Anadolu Lisesi'nde hazırlık sınıfı yok ve eğitim suresi 4 yıldır.
Muratpaşa Türk Telekom Anadolu Lisesi proje okulu degildir.
Muratpaşa Türk Telekom Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

2023
96.3114
2022
94.6676
2021
94.5264

Muratpaşa Türk Telekom Anadolu Lisesi Antalya ili Muratpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Muratpaşa Türk Telekom Anadolu Lisesi 2024 LGS sınavında yerel yerleştirme ile yani sınavsız öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Son güncel yerleştirme bilgilerine göre 2024 yılına ait Muratpaşa Türk Telekom Anadolu Lisesi okul başarı puanı 96.3114 olarak belirlenmiştir.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

2008 yılında Muratpaşa Lisesi ek binası olarak Türk Telekom A.Ş. tarafından inşa ettirilen okulumuz, 19/01/2010 tarihinde Muratpaşa Türk Telekom Anadolu Lisesi olarak bakanlığımız oluruyla açılmıştır.

 

Vizyon Öncelikle Antalyadaki daha sonra da ülkemizdeki Anadolu liseleri arasında en saygın ve tercih edilen kurum olmaktır.

Misyon Bulunduğumuz ilde; ilköğretim okullarından gelen öğrencilerimizi, insan haklarına saygılı, demokratik değerlere inanan, mesleğin gerektirdiği yeterliliğe sahip, bireysel anlamda kendisini ve çevresini tanıyan ve gelecek öngörüsü olan gençler olarak yetiştirmektir.

Başarılar


Kaynak: http://mttal.meb.k12.tr

Muratpaşa Türk Telekom Anadolu Lisesi'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, Muratpaşa Türk Telekom Anadolu Lisesi 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Muratpaşa Türk Telekom Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: SOĞUKSU MAH. TARIK AKILTOPU CADDE NO:22 PK:07030 MURATPAŞA/ANTALYA

Tel: 0242-2381313

Fax: 02422380333

Web: http://mttal.meb.k12.tr

Bu içeriği değerlendirin.

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x