Nallıhan Şehit Vural Arıcı Anadolu Lisesi

Ankara / Nallıhan

Yerleştirme Şekli Sınavsız
Başarı Puanı 69.8538
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Pansiyon yok
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
Nallıhan Şehit Vural Arıcı Anadolu Lisesi güncel MEB verilerine göre okul başarı puanına göre yani sınavsız öğrenci almaktadır.
Nallıhan Şehit Vural Arıcı Anadolu Lisesi'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu
Nallıhan Şehit Vural Arıcı Anadolu Lisesi'nin yabanci dili İngilizce dir.
Nallıhan Şehit Vural Arıcı Anadolu Lisesi'nde hazırlık sınıfı yok ve eğitim suresi 4 yıldır.
Nallıhan Şehit Vural Arıcı Anadolu Lisesi proje okulu degildir.
Nallıhan Şehit Vural Arıcı Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

2023
69.8538
2022
66.0404
2021
67.3401

Nallıhan Şehit Vural Arıcı Anadolu Lisesi Ankara ili Nallıhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Nallıhan Şehit Vural Arıcı Anadolu Lisesi 2024 LGS sınavında yerel yerleştirme ile yani sınavsız öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Son güncel yerleştirme bilgilerine göre 2024 yılına ait Nallıhan Şehit Vural Arıcı Anadolu Lisesi okul başarı puanı 69.8538 olarak belirlenmiştir.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

1993-1994 Eğitim öğretim yılında ilk kez açılan okulumuz ilçemiz İmam Hatip Lisesi binasında Nallıhan Anadolu Lisesi adıyla eğitim ve öğretime başlamıştır. Ankara Valiliği’nin 12.12.1996 tarih ve 316/3503 sayılı olurları ile okulumuzun ismi NALLIHAN ŞEHİT VURAL ARICI ANADOLU LİSESİ olarak değiştirilmiştir. Okulumuz 1997-1998 Eğitim öğretim yılında Fatih Mahallesindeki yeni hizmet binasına taşınmış ve 2003-2004 eğitim öğretim yılına kadar bu binada hizmet vermiştir. 2003-2004 Eğitim öğretim yılı başında Nallıhan Şehit Ömer Boztepe Çok Programlı Lisesi ile Nallıhan Şehit Vural Arıcı Anadolu Lisesi hizmet binalarının değiştirilmesi ile okulumuz şu andaki hizmet binasında hizmet vermeye başlamıştır. Okulumuzda 16 Derslik, 1 Kütüphane, 1 Bilgisayar Laboratuarı, Fizik-Kimya-Biyoloji Laboratuarları, Sosyal Bilimler Odası Resim Atölyesi, Okul Rehberlik Servisi, Temel Dersler zümre odaları, Demokrasi ve Okul Meclisi odası, Kantin ve Çok Amaçlı salon mevcuttur. VİZYON Eğitim anlayışıyla Türkiye çapında bilinen lider, yenilikler yaratan, insanlığa ve bilime hizmet eden evrensel bir okul olmak istiyoruz. MİSYON Bize emanet edilen gençlerin; bilimsel düşünme becerilerine sahip, öğrenmeyi öğrenen, üretken, bilgiye ulaşabilen, iletişim kurabilen, bilişim teknolojilerini kullanabilen, eğitim sürecine aktif olarak katılan ulusal ve evrensel değerleri benimsemiş öğrenciler olarak yetişmelerini ve yüksek öğretime yerleşmelerini sağlamak için varız... BAŞARILAR


Kaynak: http://sva.meb.k12.tr

Nallıhan Şehit Vural Arıcı Anadolu Lisesi'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, Nallıhan Şehit Vural Arıcı Anadolu Lisesi 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Nallıhan Şehit Vural Arıcı Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: HACIBEY MAH. KÜLTÜR CAD. ŞEHİT VURAL ARICI ANADOLU LİSESİ BLOK NO: 3 NALLIHAN / ANKARA

Tel: 03127854590

Fax: 03127854590

Web: http://sva.meb.k12.tr

Bu içeriği değerlendirin.

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x