Nizip Maruf Marufoğlu Kız Anadolu Lisesi

Gaziantep / Nizip

Yerleştirme Şekli Sınavsız
Başarı Puanı 50.9152
Kontenjan Türü Kız
Okulun Pansiyonu Pansiyon (Kız)
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
Nizip Maruf Marufoğlu Kız Anadolu Lisesi güncel MEB verilerine göre okul başarı puanına göre yani sınavsız öğrenci almaktadır.
Nizip Maruf Marufoğlu Kız Anadolu Lisesi'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu kız için vardır.
Nizip Maruf Marufoğlu Kız Anadolu Lisesi'nin yabanci dili İngilizce dir.
Nizip Maruf Marufoğlu Kız Anadolu Lisesi'nde hazırlık sınıfı yok ve eğitim suresi 4 yıldır.
Nizip Maruf Marufoğlu Kız Anadolu Lisesi proje okulu degildir.
Nizip Maruf Marufoğlu Kız Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

2023
50.9152
2021
65.2209

Nizip Maruf Marufoğlu Kız Anadolu Lisesi Gaziantep ili Nizip İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Nizip Maruf Marufoğlu Kız Anadolu Lisesi 2024 LGS sınavında yerel yerleştirme ile yani sınavsız öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Son güncel yerleştirme bilgilerine göre 2024 yılına ait Nizip Maruf Marufoğlu Kız Anadolu Lisesi okul başarı puanı 50.9152 olarak belirlenmiştir.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

VİZYON Öğrencilerimizin; bireysel yeteneklerini dikkate alarak öğrenmelerini, bilgili, becerikli, özgüvenli olmalarını, problemlerin çözümünde bilimsel yöntemin kullanılma gerekliliğini kavramalarını, bilgi toplumunun gereksinimi olan araştırmacılar olarak yetişmelerini, çevresi ile iyi ve olumlu iletişim kuracak davranışları kazanmalarını, olaylara çok yönlü ve tarafsız bakabilmelerini, çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazanmalarını, liderlik özelliklerinin yanı sıra, işbirliği ve ekip çalışmalarına yatkın bireyler olmalarını, sağlamaktır. MARİFETLİ NESİLLER MARUFTAN GEÇER.

 • Öğretmen Sayısı : 27
 • Rehber Öğretmen Sayısı :
 • Öğrenci Sayısı : 440
 • Öğretim Şekli : NORMAL
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 07:50-15:50
 • Derslik Sayısı : 16
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 2
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1

MİSYON HUZURLU BİR EĞİTİM ORTAMINDA,GELİŞMİŞ,TAKIM RUHUYLA BİRBİRLERİNİN DENEYİMLERİNDEN FAYDALANAN BİR KADROYLA;MODERN FAKAT ÖZ DEĞERLERİNİ KORUYAN, TÜRKİYEYE AYDIN BİREYLER YETİŞTİRMEKTİR.

BAŞARILAR

2014 yılında ÖSYS sonuçlarına göre okulumuzdan toplamda 52 öğrenciden 36si üniversite programlarına 1 öğrencimizde Hava Meslek Yüksek Okuluna yerleşti.


Kaynak: http://marufogluanadolu.meb.k12.tr

Nizip Maruf Marufoğlu Kız Anadolu Lisesi'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, Nizip Maruf Marufoğlu Kız Anadolu Lisesi 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Nizip Maruf Marufoğlu Kız Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: ATATÜRK MAH. ŞIH BABA SOKAK NO:15 PK:27700 NİZİP/GAZİANTEP

Tel: 03425179453

Fax: 03425181902

Web: http://marufogluanadolu.meb.k12.tr

Bu içeriği değerlendirin.

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x