Nursel Çağlar Anadolu Lisesi

Bursa / Osmangazi

Yerleştirme Şekli Sınavsız
Başarı Puanı 87.6582
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Pansiyon yok
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
Nursel Çağlar Anadolu Lisesi güncel MEB verilerine göre okul başarı puanına göre yani sınavsız öğrenci almaktadır.
Nursel Çağlar Anadolu Lisesi'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu
Nursel Çağlar Anadolu Lisesi'nin yabanci dili İngilizce dir.
Nursel Çağlar Anadolu Lisesi'nde hazırlık sınıfı yok ve eğitim suresi 4 yıldır.
Nursel Çağlar Anadolu Lisesi proje okulu degildir.
Nursel Çağlar Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

2023
87.6582
2022
82.8362
2021
80.6673

Nursel Çağlar Anadolu Lisesi Bursa ili Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Nursel Çağlar Anadolu Lisesi 2024 LGS sınavında yerel yerleştirme ile yani sınavsız öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Son güncel yerleştirme bilgilerine göre 2024 yılına ait Nursel Çağlar Anadolu Lisesi okul başarı puanı 87.6582 olarak belirlenmiştir.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

Bursa Osmangazi Kazım Baykal Anadolu Lisesi, 2017 yılında Anadolu Lisesi olarak kurulmuştur. Okul binamıza 04.12.2017 tarihinde geçtik. Sadece 9. Sınıflarımız olduğundan, henüz mezun vermedik. Okulumuz, gelecek yıllarda mühendislikten tıbba, temel bilimlerden sosyal bilimlere Türkiye?nin yarınlarında söz sahibi olacak yetenekli, bilgili ve sosyal açıdan kendine güvenen gençler yetiştiren, ülkemizin en gözde liselerinden biri olacaktır.

Bursa Osmangazi Kazım Baykal Anadolu Lisesi?ni amacı Türkiye?nin ihtiyacı olan bilim adamlarını, mühendis ve doktorlarını yetiştirmektir. Bu amaçla kuruluşundan günümüze hedeflerinden taviz vermeyerek, ilk çizgisini her zaman muhafaza edecektir. Okulumuz; Türk eğitim ve öğretim sahasında önderliği amaçlamaktadır. Uluslararası Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji ve Bilgisayar Olimpiyatlarında madalyalar ve TÜBİTAK ödülleri kazanmak için çalışmaktayız.

2021 yılında vereceğimiz ilk mezunlarımızla birlikte, hem öğrencilerimize istedikleri bölümleri kazandırmayı, hem de Bilim Olimpiyatları, her türlü sınav, yarışma, projeler ve bilim adamı yetiştirme alanında Ulusal ve Uluslararası sayısız başarılara ulaşmayı, amaçlamaktayız.

VİZYON Bilim ve teknolojinin farkında olan, değişime ve gelişime açık, öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden, değerlerini yaşayan ve yaşatan, hoşgörü sahibi, farklılıkları zenginlik kabul eden, en az bir yabancı dili çok iyi bilen, yüksek moral değere sahip, kendine güvenen, katılımcı, kendini sorgulayan, etkili ve nitelikli, çağdaş, demokratik bireyler yetiştirmektir.

MİSYON Öğrencilerin; bireysel yeteneklerini dikkate alarak öğrenmelerini, bilgili, becerili, özgüvenli olmalarını,çevresi ile iyi ve olumlu iletişim kuracak davranışları kazanmalarını, olaylara çok yönlü ve tarafsız bakabilmelerini, çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazanmalarını gelişen teknolojiyi izleyip kullanabilmelerini, liderlik özelliklerinin yanı sıra, işbirliği ve ekip çalışmalarına yatkın bireyler olmalarını, sağlamaktır.

 • Öğretmen Sayısı : 20
 • Rehber Öğretmen Sayısı : 1
 • Öğrenci Sayısı : 273
 • Öğretim Şekli : TAM GÜN
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 09:15-16:10
 • Derslik Sayısı : 32
 • Yabancı Dil : İNGİLİZCE
 • İnternet Bağlantısı : ADSL (1 Mbit)
 • Yemekhane : 1
 • Kantin : 1
 • Bahçe : 1
 • Lojman Bilgisi : YOK
 • Pansiyon Bilgisi : YOK
 • Isınma Şekli : DOĞALGAZ
 • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : OKULUMUZ İL MERKEZİNE 9 km UZAKLIKTADIR.
 • Ulaşım : HEYKELDEN 17/A VE 19/B OTOBÜSLERİ İLE KENT MEYDANINDAN KALKAN HİPODROM MİNİBÜSLERİNE BİNEREK DEMİRTAŞ YEŞİLŞEHİR MODERN EVLERİ DURAĞINDA İNMEK SURETİYLE OKULUMUZA ULAŞABİLİRSİNİZ.
 • Servis Bilgisi : OKULUN 11 ADET SERVİSİ BULUNMAKTADIR.
 • Yerleşim Yeri Bilgisi : DEMİRTAŞ CUMHURİYET MAHALLESİ BURSA MODERN EVLERİ YANI(KUZEYİ) 1.ERTEM SOKAK, NO:27 OSMANGAZİ/BURSA

Kaynak: https://ncaglar.meb.k12.tr/

Nursel Çağlar Anadolu Lisesi'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, Nursel Çağlar Anadolu Lisesi 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Nursel Çağlar Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: DEMİRTAŞ CUMHURİYET MAH. 1.ERTEM SK. NURSEL ÇAĞLAR ANADOLU LİSESİ BLOK NO: 27 OSMANGAZİ / BURSA

Tel: 0 224 257 05 50

Fax: 0 224 257 05 50

Web: https://ncaglar.meb.k12.tr/

Bu içeriği değerlendirin.

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x