Peyami Safa Anadolu Lisesi

Ankara / Polatlı

Yerleştirme Şekli Sınavsız
Başarı Puanı 54.0664
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Pansiyon yok
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
Peyami Safa Anadolu Lisesi güncel MEB verilerine göre okul başarı puanına göre yani sınavsız öğrenci almaktadır.
Peyami Safa Anadolu Lisesi'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu
Peyami Safa Anadolu Lisesi'nin yabanci dili İngilizce dir.
Peyami Safa Anadolu Lisesi'nde hazırlık sınıfı yok ve eğitim suresi 4 yıldır.
Peyami Safa Anadolu Lisesi proje okulu degildir.
Peyami Safa Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

2023
54.0664
2022
48.7493
2021
45.9129

Peyami Safa Anadolu Lisesi Ankara ili Polatlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Peyami Safa Anadolu Lisesi 2024 LGS sınavında yerel yerleştirme ile yani sınavsız öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Son güncel yerleştirme bilgilerine göre 2024 yılına ait Peyami Safa Anadolu Lisesi okul başarı puanı 54.0664 olarak belirlenmiştir.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

Peyami Safa Anadolu Lisesi Polatlı Lisesi adıyla 1951-1952 Eğitim Öğretim yılında Cumhuriyet Ortaokulu olarak hizmete açılmıştır. Daha sonraları bir dönem Merkez Ortaokulu olarak eğitim öğretime devam edilmiş, 1967-1968 Eğitim Öğretim yılında Ortaöğretim kurumuna dönüştürülmüştür.  1984 yılında okul binası fiziki olarak köklü bir onarıma girmiş ve 1987 yılında okula bir ek bina yapılarak okulun öğrenci kapasitesi artırılmıştır. Türkiye’nin sayılı büyük liselerinden olan Polatlı Lisesi 1994-1995 Eğitim Öğretim yılında bünyesinde yabancı dil ağrırlıklı lise açmış, bu yıllarda öğrenci sayısı 2500-3000’lere ulaşan Polatlı Lisesi’nde okulun öğrenci kapasitesinin aşılması nedeni ile eğitim öğretim yapılamaz hale gelmiştir.  2003-2004 Eğitim Öğretim yılında ilçede Atatürk Lisesi’nin, 2008-2009 yılında Duatepe Lisesi’nin açılması ile okulun öğrenci sayısı azalmıştır. Okulumuz 24/06/2013 tarihinde Anadolu Lisesi statüsü almış ve adı Peyami Safa Anadolu Lisesi olarak değiştirilmiştir. Bugün 40 derslik ile eğitim öğretim yapılan Polatlı Lisesi 1 müdür,  2 müdür yardımcısı, 43 kadrolu, 11  ücretli öğretmen, 2 memur, 2 hizmetli ve 1085 öğrenci, ile eğitim öğretim hizmetine devam etmektedir. VİZYON Ankara ve ilçelerinde öğrencilerin öncelikle tercih edeceği, sosyal ve kültürel etkinliklerle ülke genelinde adından söz ettiren, en nitelikli eğitim ve öğretimi vererek ülkemizin en kaliteli üniversitelerine her yıl Türkiye ortalamasının üstünde öğrenci yerleştiren, güçlü bir eğitim-öğretim kurumu haline gelmektir. MİSYON Türk Milli Eğitiminin temel amaçları doğrultusunda; Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, bilgili, becerikli, kendine güvenen, bilimsel düşünen, demokrat, hukukun üstünlüğüne inanan, ülkesine ve insanlığa bağlılık duygusu gelişmiş gençler yetiştirmektir. BAŞARILAR


Kaynak: http://peyamisafaanadolulisesi.meb.k12.tr

Peyami Safa Anadolu Lisesi'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, Peyami Safa Anadolu Lisesi 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Peyami Safa Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: YENİ MAH. LİSE CADDE NO:2 PK:06900 POLATLI/ANKARA

Tel: 0.312.6230080

Fax: 0.312.6235240

Web: http://peyamisafaanadolulisesi.meb.k12.tr

Bu içeriği değerlendirin.

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x