Prof.Dr.Muzaffer Kula Anadolu Lisesi

İzmir / Ödemiş

Yerleştirme Şekli Sınavsız
Başarı Puanı 79.2866
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Pansiyon yok
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
Prof.Dr.Muzaffer Kula Anadolu Lisesi güncel MEB verilerine göre okul başarı puanına göre yani sınavsız öğrenci almaktadır.
Prof.Dr.Muzaffer Kula Anadolu Lisesi'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu
Prof.Dr.Muzaffer Kula Anadolu Lisesi'nin yabanci dili İngilizce dir.
Prof.Dr.Muzaffer Kula Anadolu Lisesi'nde hazırlık sınıfı yok ve eğitim suresi 4 yıldır.
Prof.Dr.Muzaffer Kula Anadolu Lisesi proje okulu degildir.
Prof.Dr.Muzaffer Kula Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

2023
79.2866
2022
79.6557
2021
82.7085

Prof.Dr.Muzaffer Kula Anadolu Lisesi İzmir ili Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Prof.Dr.Muzaffer Kula Anadolu Lisesi 2024 LGS sınavında yerel yerleştirme ile yani sınavsız öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Son güncel yerleştirme bilgilerine göre 2024 yılına ait Prof.Dr.Muzaffer Kula Anadolu Lisesi okul başarı puanı 79.2866 olarak belirlenmiştir.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

Okulun Tarihçesi: Okulumuz 1967 yılında yapılmış olup, 2002 yılında yapılan eklenmiş bina ile eğitim öğretime devam etmektedir. Okulumuz 2002 yılında Prof. Dr. Muzaffer Kula beyefendinin yapmış olduğu bağışla ek binaya kavuşmuş ve şu anda aynı anda 13 derslik, 3 FKB laboratuarı, bir coğrafya labaratuarı bir BT(Bilim ve Tekonoloji) odası, müzik odası, kütüphane ile hizmet vermeye devam etmektedir. ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİ BİLGİLERİ Okulumuzda ikili eğitim yapılmaktadır.3 idareci, 42 öğretmen ve 750 öğrenci vardır. Sınıflarımız 25-30 kişilik olup tekli sıralarda eğitim öğretime devam etmektedirler. Sınıflarımızın bir çoğu sınıf öğretmenleri ve veli işbiliği ile elden geçirilip düzenlenmiştir .  Okulumuz İzmir genelindeki Fatih Projesi kapsamında olduğu için tüm sınıflarımızda ve FKB labaratuarlarında akıllı tahta bulunmaktadır. BT(Bilim ve Teknoloji) sınıfımız 20 pc ´den oluşmaktadır.Bilgisayar öğretmenimiz eşliğinde her an hizmete hazırdır. VİZYON : Öğrencilerin Türk Milli Eğitiminin genel ve özel amaçları ve Milli Eğitim İlkelerine uygun olarak; gelişen teknolojiyi yakından izleyerek ve kültürümüzden gelen yöresel işlerin yaşatılmasını; iş ve hizmet sektörüne uygun üretken bireyler haline gelmesini sağlamak. MİSYON : Çağdaş yeniliklere açık, üretim çeşitlerini artıran üreten, ürettiklerini değerlendiren bireyler yetiştirmek. BAŞARILAR :


Kaynak: http://profmkl.meb.k12.tr

Prof.Dr.Muzaffer Kula Anadolu Lisesi'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, Prof.Dr.Muzaffer Kula Anadolu Lisesi 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Prof.Dr.Muzaffer Kula Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: MEŞRUTİYET MAH. ORDU CADDE NO:32 PK:35750 ÖDEMİŞ/İZMİR

Tel: 02325431249

Fax: 02325431250

Web: http://profmkl.meb.k12.tr

Bu içeriği değerlendirin.

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x