Ramazan Atıl Anadolu Lisesi

Adana / Çukurova

Yerleştirme Şekli Sınavsız
Başarı Puanı 95.0397
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Pansiyon yok
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
Ramazan Atıl Anadolu Lisesi güncel MEB verilerine göre okul başarı puanına göre yani sınavsız öğrenci almaktadır.
Ramazan Atıl Anadolu Lisesi'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu
Ramazan Atıl Anadolu Lisesi'nin yabanci dili İngilizce dir.
Ramazan Atıl Anadolu Lisesi'nde hazırlık sınıfı yok ve eğitim suresi 4 yıldır.
Ramazan Atıl Anadolu Lisesi proje okulu degildir.
Ramazan Atıl Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

2023
95.0397
2022
93.1096
2021
95.6598

Ramazan Atıl Anadolu Lisesi Adana ili Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ramazan Atıl Anadolu Lisesi 2024 LGS sınavında yerel yerleştirme ile yani sınavsız öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Son güncel yerleştirme bilgilerine göre 2024 yılına ait Ramazan Atıl Anadolu Lisesi okul başarı puanı 95.0397 olarak belirlenmiştir.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

Ramazan Atıl Lisesi 15 Eylül 1997 Eğitim-Öğretim yılı Adana İli Seyhan ilçesi Belediye Evleri Mah. Basın Siteleri yanında eğitim-öğretime başlamıştır. Ramazan Atıl Anadolu Lisesi İclal EKENLER tarafından kardeşi Ramazan Atıl adına 1996 da temeli atılmış ve iki katlı olarak yaptırılıp Milli Eğitim Bakanlığına bağışlanmıştır. Okulumuz bünyesinde; 4 İdari oda, 1 Rehberlik Servisi, 1 Memur odası, 18 Derslik, Kütüphane, Fizik-Kimya-Biyoloji laboratuar odası, Resim odası ve kantin bulunmaktadır.

Avlusu 1700 m kare olup içerisinde Voleybol, Basketbol sahaları vardır. İlk mezununu 1999-2000 yılında veren okulumuz eğitim-öğretimde başarıyı artırmak için Toplam Kalite Yönetimini esas alarak okul idaresi, rehberlik servisi, öğretmenler, okul aile birliği ve veli işbirliği ile geliştirme ve sonuç almak için gerekli çalışmaları yapmaktadır.

2010 eğitim öğretim yılından itibaren Anadolu lisesi olan okulumuz Genel lisesinde gösterdiği başarıyı artık Anadolu Lisesi olarak devam ettirecektir. Amacımız hem öğrencilerimizin başarılarını artırarak üniversiteye girmelerini sağlamak hem de Türkiye ve Adanada başarı sıralamasında üst sıralarda bulunmaktır.

Bununu da şimdiye kadar başardığımız inancındayız. Ama hedeflerimiz büyük....

Vizyon Okul olarak değişime açık, devamlı öğrenen, kendisini yenileyen, öğrenci merkezli eğitim modelini benimsemiş Ülke düzeyinde; eğimde ve öğretim de hep en önde olmak.

Misyon Biz, Bütün öğrencilerin bilgili, becerili , kendine güvenen ve 21.yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandırmak için varız.

Başarılar Okulumuz Eğitim ve öğretime başladığı yıldan bu yana üniversite sınavlarında kendi türünde ilk sıralarda yer almakta,Üniversite kılavuzunda kendi türünde okullar arasında sayısalda Türkiye Birinciliği bulunmaktadır. Sosyal etkinlikler alanında özellikle kız ve erkek hentbolda il ve bölge birincilikleri almış ve bu başarını devamlı yükseltmiştir.


Kaynak: http://ramazanatilanadolulisesi.meb.k12.tr

Ramazan Atıl Anadolu Lisesi'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, Ramazan Atıl Anadolu Lisesi 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ramazan Atıl Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: BELEDİYE EVLERİ MAH. 84188 SK. RAMAZAN ATIL LİSESİ SİTESİ NO: 3 ÇUKUROVA / ADANA

Tel: 0322 239 98 29

Fax: 0322 239 80 63

Web: http://ramazanatilanadolulisesi.meb.k12.tr

Bu içeriği değerlendirin.

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x