Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi

Manisa / Soma

Yerleştirme Şekli Sınavsız
Başarı Puanı 94.0734
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Pansiyon yok
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi güncel MEB verilerine göre okul başarı puanına göre yani sınavsız öğrenci almaktadır.
Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu
Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi'nin yabanci dili İngilizce dir.
Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi'nde hazırlık sınıfı yok ve eğitim suresi 4 yıldır.
Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi proje okulu degildir.
Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

2023
94.0734
2022
92.9235
2021
91.0296

Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi Manisa ili Soma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi 2024 LGS sınavında yerel yerleştirme ile yani sınavsız öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Son güncel yerleştirme bilgilerine göre 2024 yılına ait Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi okul başarı puanı 94.0734 olarak belirlenmiştir.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

Öncelikle soma rıfat dağdelen anadolu lisesini seçmeniz için en büyük sebep kendi puanının çok üstündeki okullarla başarı anlamında yarışabilmesidir.Ayrıca okulumuz kapalı spor salonuyla ,yüksek kapasiteli konferans salonuyla,yeni yapılmış lüks kütüphanesiyle kısacası tüm imkanlarıyla öğrencilerine lise hayatları boyunca donanımlı bir eğitim vermektedir.Ve okulumuz sevecen ve anlayışlı öğretmen kadrosuyla ve sıcak dostuklarıyla adeta bir aile ortamı oluşturmaktadır.Yani okulumuz hem akademik hem de kişisel gelişim anlamında bir çok okulu geride bırakacak kalitededir.

Okulumuz; Ege Linyitleri İşletmesi Müessesesi Bölge Müdürü Rıfat Dağdelen'in önderliğinde kurulan Lise Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından yapıldığından dolayı, okulumuza verilen "Soma Anadolu Lisesi" ismi, dönemin Manisa Valisi Sayın Necati ÇETİNKAYA tarafından "SOMA RIFAT DAĞDELEN ANADOLU LİSESİ" olarak değiştirilmiştir.

VİZYON Vizyonumuz BİZ, Bilgi Çağı'na uyarlanmış bir kurum olarak; Öğrencilerimizin; kendine güvenen, ideallerini gerçekleştirmeye istekli,toplum içinde başkalarının hak ve özgürlüklerine saygı duyan birey olmalarını sağlama, Her çocuğun içindeki yaratıcı, çok yönlü, haklarını koruyabilen,güven, hoşgörü ve sevginin hakim olduğu bir ortam yaratmak, Eğitim - Öğretim etkinliklerinde, çağdaş teknolojinin getirdiği tüm olanakların kullanıldığı bir ortamı öğrencilerimizin hizmetine sunmak, Okulumuzu; öğrencileri, öğretmenleri ve velileri ile çevrede örnek gösterebilecek ve gurur duyacak bir kurum haline getirmek, Öğrencilerimizin istek ve ihtiyaçlarını en kısa sürede gidererek, onları başarıya götüren yolda motive edip, umut ve güveni aşılayarak hedeflerine emin adımlarla gitmelerini sağlamak, Gençlerimize mutlu ve başarılı bireyler olma isteğini ve yeteneğini kazandırmak İÇİN VARIZ.

MİSYON Misyonumuz Ulusal ve evrensel değerlerin farkında olup, değişime ve gelişime açık; Atatürk ilkelerine bağlı; laik ve demokratik toplum düzenini benimseyen; kendine güvenli; çevresine saygılı; yaratıcı ve farklı düşünebilen, özgür, hoşgörülü, katılımcı, sorumluluk sahibi bireyler yetiştirmek, Bilginin yanında uygar davranışın önemini bilen bir gelecek nesil yaratmak, sevgi ve saygının; güven ve huzur sağlandığı, mutlu ve gurur duyacağımız başarılı bir okul olmak hedefimizdir.

BAŞARILAR

 • Öğretmen Sayısı : 37
 • Öğrenci Sayısı : 671
 • Öğretim Şekli : NORMAL
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:10-16:10
 • Derslik Sayısı : 25
 • Atölye-İşlik Sayısı : 2
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 2
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
 • İnternet Bağlantısı : ADSL (512 Kbit)
 • Isınma Şekli : KALORİFER
 • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : 1-2 km
 • Ulaşım : Belediye otobüsü

Kaynak: http://rdal.meb.k12.tr

Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: TURGUTALP MAH. ŞİFA SK. ANADOLU LISESI SİTESİ NO: 4 SOMA / MANİSA

Tel: 2366151404

Fax: 2366150751

Web: http://rdal.meb.k12.tr

Bu içeriği değerlendirin.

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x